Jak wybrać przedszkole? Przedszkole Kielce

Przedszkole wbrew pozorom wywiera ogromny wpływ na rozwój małego człowieka. Kształtuje podstawowe relacje społeczne i realizuje program edukacyjny najmłodszych. Tylko od danej placówki zależy, czy pierwsze kroki w samodzielność będą pełne pozytywnych emocji i wspomnień. Każdy rodzic staje więc przed dużą odpowiedzialnością, jakie wybrać przedszkole. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę wybierając przedszkole w Kielcach czy innej miejscowości w Polsce.

Kryteria wyboru przedszkola

Lokalizacja

Szukając idealnej pracy, zazwyczaj staramy się znaleźć takie oferty, które są najbliżej naszego miejsca zamieszkania. Nikt przecież nie chce tracić czasu na długie dojazdy do pracy. Podobnie jest z przedszkolem. Nie warto skazywać malucha i siebie na dodatkowy czas w aucie sporo można spożytkować go w zupełnie innym, bardziej produktywny sposób. Wyszukaj więc najbliższe placówki w zasięgu Twojego domu czy miejsca pracy. Możesz przecież podrzucać dziecko do przedszkola, jadąc po drodze do firmy, czy zakładu, w którym pracujesz.

Infrastruktura wokół przedszkola

Jeśli będziesz codziennie prowadzać dziecko do przedszkola pieszo czy wożąc na rowerze, ten punkt możesz w zasadzie pominąć. Jeżeli jednak masz zamiar wozić małego przedszkolaka autem, przeczytaj go bardzo uważnie. Sama lokalizacja przedszkola to jednak nie wszystko, ważna jest również infrastruktura wokół niego, a w zasadzie obecność parkingu w małej odległości od budynku. Codziennie rano będziesz musiał zostawić gdzieś samochód i zaprowadzić maluszka do placówki. Nie wysadzisz je przecież przed drzwiami przedszkola i pojedziesz dalej. Musisz gdzieś ten samochód zaparkować, zaprowadzić dziecko do szatni i pomóc mu się przebrać. Licz się z tym, że takich rodziców jak tych będzie kilkanaście.

Warunki lokalowe

Warunki lokalowe przedszkola określa rozporządzenie. Warto jednak zwrócić uwagę na czystość, ład w pomieszczeniach przeznaczonych dla dzieci. Estetyka, przestronność i zadbane wnętrze również są bardzo istotne, przecież Twoje dziecko będzie spędzało w tym miejscu 5 czy nawet 8 godzin. Będzie to dla niego niemalże jak drugi dom.

 

 

Oferta edukacyjna

I wreszcie konkrety – a więc program edukacyjny przedszkola. Warto porównać ofertę i różnorodność zajęć dodatkowych, sposób ich prowadzenia czy metod nauczania języków obcych. Niektóre pracówki oferują codzienne zajęcia z języków obcych, co zdecydowanie jest świetną opcją dla dzieci. Przedszkole to jednak nie szkoła i tutaj maluszek zdecydowanie powinien uczyć się przez zabawę.

Kadra

Przedszkolanki powinny, przede wszystkim, wzbudzać sympatię dzieci. To one będą spędzać z dziećmi najwięcej czasu. Muszą odznaczać się nie tylko dużą empatią, ale również cierpliwością. Ważne jest nie tylko wykształcenie kierunkowe, ale różnież ukończone kursy i doświadczenie w pracy z dziećmi.

Przedszkole Kielce

Ciekawą propozycją na mapie Kielc jest przedszkole prywatne sunny kids academy, które ma dwie lokalizacje. Placówka posiada cztery oddziały, do których przyjmowane są dzieci od 2,5 do 6 lat. Niewątpliwym atutem przedszkola bogata oferta edukacyjna. Oprócz podstawy wychowania przedszkolnego realizowany jest program stymulujący rozwój kreatywności. Warto zwrócić uwagę na codzienne zajęcia z języka angielskiego. Dwujęzyczna edukacja polsko-angielska, realizowana już na etapie żłobka, co umożliwia dzieciom w naturalny sposób oswajać się z językiem obcym. Język angielski w przedszkolu jest narzędziem codziennej komunikacji. W cenie czesnego jest m.in. opieka logopedyczna i psychologiczna, dostęp do Sali sensorycznej, tablica interaktywna, zajęcia rytmiczno – taneczne czy zajęcia Mały Odkrywca. Na stronie placówki dostępny jest przykładowy, ramowy rozkład zajęć przedszkola. Co więcej, można przeczytać coś na temat nauczyciel przedszkola i ich kwalifikacji. #Materiałsponsorowany