Rozjaśnianie włosów w domowych warunkach - wskazówki i porady

Lato to okres, który przede wszystkim kojarzy się ze słońcem i piękną pogodą. Wiele z nas przygotowując się na wakacyjne wyjazdy wyjątkowo dba o swoje włosy i skórę. Nic więc dziwnego, że to właśnie latem szczególnie dużą popularnością cieszy się trend jakim jest rozjaśnianie włosów. Niestety jak wiadomo jest to procedura, która osłabia włosy. Warto więc wiedzieć jak rozjaśnić swoje włosy domowymi sposobami i w jaki sposób się do tego przygotować, aby zapewnić sobie jak największy komfort i bezpieczeństwo. I tego właśnie dowiecie się z dzisiejszego artykułu, który powstał we współpracy z Angeliką Rosiak - redaktor naczelną serwisu dla kobiet  NajlepszeInspiracje.pl !

Jak działa rozjaśniacz do włosów?

Rozjaśniacz do włosów to produkt, który cieszy się bardzo dużą popularnością. Zawiera on w swoim składzie pewne substancje chemiczne jak np. amoniak czy nadtlenek wodoru, które wnikają w głąb włosa, otwierają łuski i odsłaniają pigment. W ten sposób włosy przyjmują jaśniejszy odcień. 

Zależnie od preferencji i efektu, który chce się osiągnąć rozjaśniacz można zaaplikować na całą długość włosów lub jedynie na określone partie. 

Dzięki dobraniu właściwego produktu i prawidłowej aplikacji można uzyskać naprawdę naturalny i delikatny efekt refleksów. 

Jak odpowiednio przygotować włosy do rozjaśniania?

Aby nie zniszczyć włosów, zadbać o ich kondycję i zdrowy wygląd, przed rozjaśnianiem należy je odpowiednio przygotować. Specjaliści zalecają, aby kilka tygodni przed rozjaśnianiem wdrożyć właściwe działanie pielęgnacyjne, które ma na celu wzmocnienie włosów, ich odżywienie i nawilżenie. Dzięki temu po przeprowadzeniu rozjaśniania, włosy będą dużo mniej uszkodzone. 

Pielęgnacja przed rozjaśnianiem powinna obejmować m.in. aplikowania specjalnej maski odżywczej, olejków czy odżywek. Regularną aplikacja podanych produktów zgodnie z zaleceniami producenta pozwala osiągnąć naprawdę satysfakcjonujące efekty. 

W jaki sposób rozjaśnić bardzo ciemne włosy?

Wiele osób obawia się rozjaśniania bardzo ciemnych włosów. Tak naprawdę to w jakim stopniu uda się rozjaśnić poszczególne pasma w dużej mierze zależy właśnie od tego jaki jest kolor wyjściowy. W przypadku ciemnych włosów z pewnością nie wystarczy przeprowadzenie jednej sesji rozjasniającej. Zabieg trzeba będzie powtórzyć kilkukrotnie, aby uzyskać idealny efekt. 

Rozjaśniając ciemne włosy nie powinno się pozostawiać produktu do rozjaśniania zbyt długo na włosach. Dużo bezpieczniejsze dla włosów będzie kilkukrotne powtórzenie sesji. 

Jak rozjaśnić włosy w domu?

Rozjaśnianie włosów w domu jest jak najbardziej możliwe. Można tego dokonać przy wykorzystaniu kilku różnych sposobów. Do rozjaśniania można wykorzystać profesjonalne produkty lub postawić na bardziej naturalne, domowe triki. 

Decydując się na wykorzystanie produktów z drogerii w pierwszej kolejności należy się upewnić, że wybrany odcień jest właściwy i będzie dobrze pasował. Do rozjaśniania włosów przyda się z pewnością pędzel, miseczka do przygotowania produktu, rękawiczki, spinki, ręcznik, tłusty krem oraz szampon. Rozjaśniając włosy należy je podzielić na sekcje, aby można było swobodnie nałożyć produkt. Bardzo ważne jest to, aby dokładnie przestrzegać czasu określonego przez producenta. 

Chcąc rozjaśnić włosy za pomocą naturalnych metod, można postawić na:

  1. miód - posiada on różne substancje odżywcze, pozwala na subtelne rozjaśnianie włosów, 
  2. cytryna, ocet - są to kwasy, które działają rozjaśniająco, nie powinno się jednak zbyt często stosować takich płukanek, 
  3. cynamon - kwas cynamonowy delikatnie rozjaśnia, zbyt duża ilość produktu może jednak podrażnić skórę, 
  4. rumianek - jest to naturalny toner, umożliwia osiągnięcie jaśniejszy i chłodnych odcieni. 

Pielęgnacja włosów po rozjaśnianiu

Aby efekt rozjaśniania włosów utrzymał się jak najdłużej, a włosy były utrzymane w dobrym stanie należy pamiętać o właściwej pielęgnacji także po zabiegu. W tym celu dobrym rozwiązaniem jest stosowanie specjalnych szamponów i odżywek dedykowanych do włosów farbowanych, a także masek regeneracyjnych. Co jakiś czas warto też zdecydować się na olejowanie włosów. Dobrze jest także sięgnąć po suplementy diety z witaminą E i aminokwasami w składzie. Zachęcamy też do zapoznania się z naszymi inspiracjami na szare włosy!