Pamiętaj o kremach anti-age na noc

W nocy skóra znacznie szybciej się regeneruje i wchłania składniki aktywne. Jest to doskonały moment na to, aby zastosować kremy na noc, mające mocne i aktywne działanie przeciw zmarszczkom. Jak może Ci pomóc krem na zmarszczki na noc?

Czy warto stosować osobny krem na dzień i na noc?

Wybierając kosmetyki do codziennej pielęgnacji, chcemy ograniczyć ich liczbę do minimum. Nie zawsze jest to jednak możliwe, głównie ze względu na dobowy rytm skóry, która ma inne wymagania w dzień i w nocy. Na dzień zazwyczaj wybiera się lżejsze formuły, które chronią przed działaniem czynników zewnętrznych i zawierają filtry uv, ale także kryją niedoskonałości cery i ją pielęgnują. Krem na dzień ma za zadanie głównie nawilżać, napinać i wygładzać skórę. Na noc główne zadanie to dostarczanie składników aktywnych i regeneracja skóry, która ma wtedy wyjątkowe zdolności wchłaniania składników. Krem na noc jest zazwyczaj bardziej bogaty, odżywczy, a stężenie składników aktywnych jest większe. Po całym dniu, skóra regeneruje się właśnie w godzinach nocnych. Kremy na noc to wsparcie dla procesów, które naturalnie odbywają się w skórze w porze nocnej, czyli dla odbudowy. Dodatkowo, kremy na noc mogą być bardziej treściwe, bo na nic nie robimy makijażu i skóra odpoczywa.

Dbaj o skórę nawet w nocy i chroń ją przed zmarszczkami

Ochrona anti-age jest ważna właściwie przez całą dobę. Rano, w nieci lżejszych formułach, z kwasem hialuronowym, filtrami uv i z funkcją podkładu, a wieczorem z mocniejszymi składnikami aktywnymi, które regenerują skórę w nocy. Krem na noc to ostatni etap pielęgnacji wieczornej. Dlatego dobrze jest, aby zawierał skoncentrowane składniki aktywne, jak peptydy, kolagen, kwas hialuronowy czy retinol. Mogą one występować w wyższych stężeniach niż w kremie na dzień. Jakie składniki aktywne zostały docenione przed dermatologów i szeroko przebadane? Są to wspomniany kwas hialuronowy, retinol i witamina Cg. Retinol koryguje zmarszczki, kwas hialuronowy nawilża i ujędrnia, a witamina Cg rozświetla skórę i ujednolica jej koloryt. Cera jest pełna blasku, a działanie tych składników przeciwzmarszczkowych jest udowodnione.

Skuteczność kremów przeciwzmarszczkowych

Czy wiesz co daje krem przeciwzmarszczkowy na noc? Tylko regularne stosowanie kremów z serii anti-age, może przynieść konkretne i widoczne rezultaty. Niektóre z nich dają pierwsze efekty już po kilku dniach, a inne po kilku miesiącach stosowania wyraźnie odmładzają. Skóra zaraz po posmarowaniu takim kremem jest wyraźnie bardziej napięta i gładsza, a efekt nawilżenia utrzymuje się praktycznie cały czas. Zmarszczki zmniejszają się i ulegają spłyceniu. Przebadane i popularne składniki takie jak kwas hialuronowy i retinol, dają bardzo dobre efekty, jeśli chodzi o terapie anti-age. Skóra ma swój rytm dobowy, a noc jest okresem, gdy następuje rewitalizacja. W trakcie snu skóra intensywnie się regeneruje i to właśnie wtedy jest najlepszy moment na dostarczenie aktywnych składników.  Produkcja kolagenu, stymulowana na przykład za pomocą kremów z kwasem hialuronowym, będzie miała pozytywny wpływ na cerę, która odwdzięczy się pięknym wyglądem w dzień. Warto pamiętać także o antyoksydantach i składnikach kojących na noc.