LEGO Friends Pokój Leo 41754 - recenzja

lego friends pokój leo

Pokój Leo z zestawu Lego Friends (41754) to idealny zestaw na początek, stworzony z myślą o najmłodszych entuzjastach klocków. Przypomina trochę swoim wyglądem klasyczny domek dla lalek, więc z pewnością urzeknie każdą małą dziewczynkę. 
 
Zestaw Lego Friends Pokój Leo 41754  nie tylko przyciąga uwagę kolorami i uroczymi detalami, ale także oferuje mnóstwo ciekawych elementów, które rozbudzają kreatywność dzieci. W zestawie znajdziemy funkcjonalne mebelki, przesuwane drzwi balkonowe, deskorolkę, brankę, piłkę, zabawkę dla kota, kamerę czy miniaturową książkę kucharską,

Malutkie figurki postaci Leo i Olly’ego dodają uroku całej kompozycji, nadając zestawowi funkcjonalnego charakteru. Mamy też uroczego kotka, którym również można świetnie się bawić. 


Dom Leo znajduje się przy plaży w mieście Heartlake, stąd wystrój sypialni utrzymany jest w plażowym klimacie. W pokoju Leo stworzył mini studio, idealne do nagrywania filmów na jego kulinarny kanał YouTube. Dzieci mogą więc dołączać do Lea i jego wiernego pomocnika Olly'ego podczas przeżywania tak fantastycznej przygody.

Po ułożeniu zestaw prezentuje się nie tylko estetycznie na półce, ale także stwarza wspaniałe pole do zabawy w odgrywanie ról. Dzieci, korzystając z ruchomych elementów i szczegółów, mogą wcielać się w różne postacie, kreować swoje historie i bawić się kreatywnie przez długie godziny. 
Budynek powstał z połączeniu dwóch zestawów:
LEGO Friends Pokój Liann 41739 oraz
LEGO Friends Pokój Leo 41754

Najbardziej podoba się nam jednak uniwersalność klocków Lego Friends. Lego posiada ogromną elastyczność, co oznacza, że można łączyć poszczególne elementy ze sobą, tworząc różnorodne konstrukcje. Z łatwością połączyliśmy dwa różne zestawy: pokój Leo z pokojem Liann i otrzymaliśmy wspaniały dwupiętrowy domek. Wszystkie elementy dopasowały się idealnie, mimo że nie są częścią tego samego zestawu. Taka uniwersalność klocków daje dziecku możliwość rozbudowywania i modyfikowania zestawów, które już posiada.

Młodzi konstruktorzy mogą cieszyć się prostotą i intuicyjnością budowy nie tylko dzięki papierowej instrukcji, ale również aplikacji Lego Builder. Można w niej zbliżać, obracać model w przestrzeni 3D, zapisywać postępy i śledzić rozwój swojej kolekcji Lego. 
 
 
#materiałsponsorowany