Walizki dziecięce - dla małych podróżników

Podróże kształcą, inspirują i zapewniają niezapomniane wspomnienia dla całej rodziny. Jednak aby mały podróżnik mógł w pełni cieszyć się przygodami, niezbędne jest posiadanie odpowiedniego ekwipunku. Walizka dziecięca nie tylko ułatwi przenoszenie niezbędnych rzeczy, ale również może stać się źródłem radości dla dziecka, które z dumą będzie przemierzać terminal lotniczy czy stację kolejową z własną, pasującą do niego walizką. Umożliwienie dziecku samodzielnego pakowania i zarządzania własnym bagażem, rozwija też jego poczucie odpowiedzialności i samodzielności.

Walizka dziecięca niezastąpiona podczas rodzinnych wypadów

Rodzinne wyjazdy to czas, gdy wspólnie przeżywane przygody zacieśniają więzi i dają wiele radosnych chwil. Przygotowania do wakacji czy krótkich wycieczek to również świetna okazja, by nauczyć dzieci planowania i organizacji. Walizka dziecięca zaprojektowana specjalnie z myślą o najmłodszych, z łatwością pomieści najważniejsze skarby oraz wszystko to, co potrzebne podczas wyprawy. Często wyposażone są w żywe kolory i zabawne wzory, dzięki czemu nawet w tłumie łatwo zlokalizować swoją pociechę i jej bagaż. Rodzice docenią też walizki wykonane z myślą o trwałości i bezpieczeństwie, które wytrzymają niejedną podróżniczą eskapadę.

Walizki dla dzieci – na co zwrócić uwagę przy ich zakupie?

Podczas wyboru walizki dziecięcej rodzice powinni kierować się kilkoma kluczowymi aspektami. Oto one:

 • Wielkość i pojemność: walizka powinna być dostosowana do wzrostu i wieku dziecka. Maluch powinien bez problemu móc nią manewrować.
 • Bezpieczeństwo: zaokrąglone krawędzie, bezpieczne zamknięcia i materiały nierysujące są istotne dla ochrony dziecka i otoczenia.
 • Design: wzory i kolory przyciągające wzrok dziecka zwiększą jego chęć do używania walizki.
 • Funkcjonalność: dodatkowe kieszenie i przegródki pomogą w utrzymaniu porządku w bagażu dziecka.

To, na co kładzie się nacisk przy wyborze walizki, ostatecznie zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji każdej podróżującej rodziny.


Na co jeszcze zwrócić uwagę, wybierając walizki dla dzieci?

Wybierając walizki dla dzieci, warto również pamiętać o kilku innych elementach, które mogą mieć istotny wpływ na komfort podróży:

 • Wytrzymałość i materiał: zapewni długotrwałe użytkowanie i ochroni zawartość.
 • Możliwość regulowania uchwytu: pozwoli to na dostosowanie walizki do wzrostu dziecka, zapewniając mu wygodę na każdym etapie dorastania.
 • Lekkość konstrukcji: ułatwi dziecku samodzielne noszenie walizki.
 • System kółek: zwiększy mobilność i da dziecku możliwość swobodnego prowadzenia walizki.

Na rynku dostępnych jest wiele opcji, które spełniają różnorodne oczekiwania i dostosowane są do różnych budżetów, dlatego warto poświęcić czas na znalezienie tej idealnej.

Na jaki materiał postawić?

Wybierając idealną walizkę dla małego podróżnika, jednym z kluczowych aspektów jest materiał, z którego jest wykonana. Wybór odpowiedniego materiału wpływa zarówno na trwałość, bezpieczeństwo jak i funkcjonalność bagażu.

Podstawowym podziałem materiałów jest ich miękkość lub twardość:

 • Twarde walizki zazwyczaj wykonane są z poliwęglanu lub ABS-u. Są odporne na uderzenia i lepiej chronią zawartość, jednak mogą być cięższe i mniej odporne na zarysowania. Idealnie sprawdzą się podczas dłuższych podróży lub gdy przewożony jest delikatny ładunek.
 • Miękkie walizki wykonane z różnych tkanin, takich jak nylon czy poliester, są lżejsze i mogą być bardziej elastyczne. To oznacza, że lepiej dopasowują się do bagażników i mogą pomieścić dodatkowe przedmioty z ostatniej chwili. Dodatkowo materiał tkaniny jest zazwyczaj łatwiejszy w czyszczeniu i naprawie.

Dodatkowe wykończenie, takie jak wodoodporne powłoki, może zapewnić dodatkową ochronę zawartości walizki. Jeśli podróżujemy w miejsca, gdzie pogoda jest nieprzewidywalna, to będzie to bardzo przydatna cecha.

Na rynku można również spotkać walizki dziecięce z wbudowanymi światełkami LED czy odblaskami, które są wykonane z odpowiednich materiałów, zwiększających widoczność dziecka po zmroku – to nie tylko ciekawy dodatek, ale także i element bezpieczeństwa.

Z kółkami czy bez?

W przypadku wyboru walizki dla dziecka, rodzice często stają przed wyborem między walizkami z kółkami a tymi bez. Oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy, które warto wziąć pod uwagę:

Walizki z kółkami

·      Plusy:

 • Łatwość w transporcie: dziecko może łatwo toczyć bagaż, co jest szczególnie przydatne na lotniskach czy dworcach.
 • Mniej obciążające dla kręgosłupa: przeciąganie walizki jest mniej obciążające niż jej noszenie.

·      Minusy:

 • Ciężar: kółka i mechanizm do ich montażu mogą dodawać dodatkowe kilogramy do walizki.
 • Ograniczenia: walizki na kółkach mogą być trudne do użycia na nierównych powierzchniach.

W kontekście walizek na kółkach warto zwrócić uwagę na jakość i rodzaj kółek. Bardzo popularnym rozwiązaniem są walizki na czterech obrotowych kółkach, które oferują najwyższy poziom manewrowości. Pozwalają one dziecku na łatwe przemieszczanie się w różnych kierunkach.

Walizki bez kółek

·      Plusy:

 • Lekkość: brak dodatkowych elementów takich jak system kółek, sprawia że same walizki są lżejsze.
 • Prostota: mniej skomplikowana konstrukcja oznacza też mniejsze prawdopodobieństwo awarii.

·      Minusy:

 • Większe obciążenie: noszenie walizki może być męczące dla dziecka, zwłaszcza po dłuższym czasie.
 • Mniejsza wygoda: jazda na kółkach jest po prostu bardziej komfortowa, szczególnie w długich dystansach po płaskim terenie.

Podczas wyboru warto również uwzględnić możliwość, że dziecko może się zmęczyć i wówczas rodzice będą musieli przejąć ciężar walizki. W takim przypadku, lepszym rozwiązaniem może okazać się model na kółkach.

A może torba, albo plecak dla dziecka?

Alternatywą dla tradycyjnej walizki są torby i plecaki, które w niektórych sytuacjach mogą lepiej sprawdzić się jako bagaż podróżny dla dziecka:

Torby dla dzieci

·      Plusy:

 • Elastyczność: torby są zazwyczaj miękkie i elastyczne, co pozwala na wsadzenie ich w różne miejsca.
 • Łatwość dostępu: szybkie otwarcie i dostęp do zawartości bez konieczności wyjmowania wszystkiego.

·      Minusy:

 • Komfort noszenia: długotrwałe trzymanie torby może być męczące dla ramienia dziecka.
 • Brak ochrony: miękkie ściany torby gorszej chronią przed zawartością przed uderzeniami.

Plecaki dla dzieci

·      Plusy:

 • Dystrybucja ciężaru: na oba ramiona co jest lepsze dla postawy dziecka.
 • Ręce wolne: dziecko może swobodnie bawić się czy korzystać z atrakcji podczas noszenia plecaka.

·      Minusy:

 • Pojemność: plecaki są zazwyczaj mniej pojemne niż walizki.
 • Dostęp do zawartości: aby coś wyjąć, najczęściej trzeba go zdjąć z pleców.

Wybór odpowiedniego typu bagażu w dużej mierze zależy od rodzaju podróży i preferencji dziecka. Dla niektórych dzieci plecak może być lepszym rozwiązaniem, szczególnie jeśli planuje się aktywności na świeżym powietrzu, natomiast w przypadku podróży głównie miejskich czy lotniczych, wygodniejsza i praktyczniejsza może okazać się walizka.

Walizki, plecaki i torby dla dzieci zobaczyć można w sklepie: Marko-Baby.pl/walizki-torby-i-plecaki,10051,produkty.html

 

 

#materiałsponsorowany