Prowadzenie domu

Świąteczne prezenty - jak kupować bezpiecznie?

12:33:00,4 KomentarzeWielkim krokami zbliżają się święta i za oknem możemy zobaczyć już pierwszy śnieg. Zaczynamy rozglądać się za prezentami dla dzieci i swoich bliskich. Zanim jednak zdecydujemy się na wymarzony prezent warto pamiętać, o jednej ważnej zasadzie, która jest konieczna aby nasze zakupy były naprawdę udane.

Wbrew pozorom przy robieniu zakupów nie tylko jest ważne co kupimy, ale również gdzie dokonamy zakupu? Zwłaszcza przed świętami łatwo spotkać nieuczciwych sprzedawców, którzy tylko żerują na naszej naiwności. Jeśli zdecydujemy się na zakup określonego produkty, przede wszystkim warto poznać opinie na temat danego sklepu czy sprzedawcy.

Tylko jest mały haczyk. Nie każdą opinię możemy brać pod uwagę. Czasami sprzedawcy potrafią zatrudniać osoby, które będą wystawiały pozytywne opinie o ich sklepie. Mimo, ze takie działania są nieetyczne, są normą w rynku. W takiej sytuacji warto sobie odpuścić rożnego rodzaju fora i wybrać portal, na którym będą umieszczane opinie, ale tylko realnych klientów, którzy kupili dany produkt w sklepie.

Tak działa chociażby Program Wiarygodne Opinie na stronie okazje.info. Program opiera się na bardzo przejrzystych zasadach. W bazie znajdują się sklepy z różnych branż, a każdy klient, który dokonuje zakupu, otrzymuje link do ankiety, w której może ocenić sklep. Mamy więc pewność, że taka opinia jest wiarygodna, gdyż pochodzi od klienta, który rzeczywiście korzystał z usług danej firmy. To również działa motywująco na samych sprzedawców, którzy chcąc być jak najlepiej oceniani i postrzegani przez klientów, świadczą usługi na najwyższym poziomie.


Jak działa Program? Pokarzę wam na prostym przykładzie. Kilka tygodni temu recenzowałam wam produkt - sztućce dla dzieci, który pochodzi ze sklepu Ostry Sklep.

Jeżeli interesują nas produkty gospodarstwa domowego pochodzące z tego sklepu i chcemy poznać opinie o sklepie czy samych produktach, wystarczy wejść na stronę okazje.info i w katalogu sklepów odnaleźć interesujący nas sklep. Wyświetlone zostaną opinie na temat danego sklepu, w moim wypadku Ostry Sklep.Prawda, że proste. Wszystkie opinie są zgromadzone w jednym miejscu. Oszczędzamy nasz czas. A co najważniejsze mamy pewność, że nasze zakupu będą naprawdę bezpiecznie, gdyż zrobimy je w zaufanym miejscu.


wpis powstał w ramach współpracy z Okazje.infoPrzeczytaj także o:

4 komentarze:

 1. Przydatna rada. :) Choć czasem zamawia się z renomowanego sklepu i też są problemy. Ja czekam na prezent mikołajkowy dla małej już od 2 tygodni i nie może do mnie dotrzeć. A zamawiałam w sklepie, który nawet reklamuje się na programach dla dzieci. :/

  OdpowiedzUsuń
 2. Masz rację, czasami też się tak zdarza.

  OdpowiedzUsuń
 3. W ostatnich latach coraz więcej sklepów "widm" się pojawia. Oferują świetne ceny, a ludzie się na to kuszą i później nie mają ani zamówionych rzeczy, ani pieniędzy. Są też certyfikaty Trusted Shop, które działają na podobnej zasadzie, jak program o którym piszesz.

  OdpowiedzUsuń
 4. Temat świąt wszędzie poruszany ;) Ale o stronce nie słyszałam. Będę musiała ją przejrzeć ;)

  OdpowiedzUsuń