Książki

Królik Iluzjonista i Festiwal Sztuk Magicznych

07:17:00,9 Komentarze

 
Dzieci już od najmłodszych lat uwielbiają magię i chętnie wyruszają w świat fantasy.  I właśnie z myślą o nich powstała książka "Królik Iluzjonista i Festiwal Sztuk Magicznych", która zaangażuje niesamowicie małego czytelnika. 

Autorką książki jest Patricia Geis, a głównym bohaterem oczywiście tytułowy Królik, który zabiera nas w świat pełen magii oraz iluzji. Dzięki tej publikacji możemy się przekonać jak cienka jest granica między tymi dwoma zjawiskami. Na pięknie ilustrowanych stronach poznamy, aż 25 różnych sztuczek magicznych, które tak naprawdę nie do końca są sztuczkami, a raczej złudzeniami optycznymi. Autorka podpowiada jak należy czytać opowiadanie, na co patrzeć aby zobaczyć ten magiczny efekt. 

Książka jest świetna zarówno dla dzieci, jak dorosłych. Zanim zaczęłam ją czytać moim dzieciom, sama dokładnie naocznie musiałam przekonać jak wyglądają te magiczne sztuczki. 

Książka niezwykle angażuje czytelnika, co z pewnością jest jej zaletą. Konieczna jest jednak umiejętność koncentracji aby w pełni cieszyć się historiami zawartymi w publikacji.


Opis książki:
Tytuł: "Królik Iluzjonsta i Festiwal Sztuk Magicznych"
Autor: Patricia Geis
Data premiery: 2016-09-28
Wydawnictwo: IUVI
Rok wydania: 2016
Oprawa: twarda
Format: 21x26 cm
Liczba stron: 32

Przeczytaj także o:

9 komentarzy:

 1. ale fajna książka! nie spotkałam się z nią jeszcze i myślę, że zadowoli nie jednego malucha <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Książka nie była wcześniej dostępne do sprzedaży. Wczoraj miała swoją premierę i już można ją kupić w księgarniach internetowych.

   Usuń
 2. Bardzo fajna książka, zapiszę tytuł ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wygląda bardzo ciekawie i myślę, że dodam ją do listy książek do kupienia. Bo chociaż moje dzieciaki jeszcze na nią za małe, to się chętnie pobawię ;-)

  OdpowiedzUsuń
 4. O tak to również świetna książka dla dorosłych:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Przypomina mi to książkę, którą miałam w dzieciństwie, gdzie trzeba było się dłużej wpatrywać, żeby zobaczyć ukryte w niej obrazy.

  OdpowiedzUsuń