Ubezpieczenie szkolne

ubezpieczenie szkolne

5 powodów, żeby kupić swojemu dziecku drewniane zabawki!


Jeszcze kilkadziesiąt lat temu zabawki były wykonywane tylko i wyłącznie z materiałów ekologicznych, przeważnie drewna. Bardzo często to sami rodzice, dziadkowie tworzyli je przy użyciu ogólnodostępnych narzędzi. Współcześnie toczy się batalia między tradycyjnymi drewnianymi zabawkami a tymi wykonaniami z kolorowego plastiku. Sklepowe półki kuszą różnorodnymi funkcjami. Dlaczego jednak mimo wszystko warto kupować dziecku zabawki wykonane z drewna? Istnieje, aż 5 powodów, aby to potwierdzić.
Drewno nie jest toksyczne

Drewno to najbardziej ekologiczny materiał. Zabawki wykonane z drewna nie są toksyczne. Renomowani producenci dbają o to, by w składzie nie było niebezpiecznych chemikaliów. A przecież każdy rodzic doskonale wie, że małe dzieci lubią wszystko brać do buzi. Plastik nie dość, że nie jest biodegradowalny i rozkłada się setki lat, to może uczulać. Szczególnie szkodliwy jest lateks, który uważany jest za jeden z alergenów i przyczyn występowania wyprysku kontaktowego np. w atopowym zapaleniu skóry o podłożu alergicznym.

Z drewna można stworzyć prawie wszystko

Niektórzy przeciwnicy drewna zarzucają mu, że nie dają tyle możliwości kształtowania zabawki, co plastik. Nie jest to do końca prawdą. W praktyce okazuje się, że prawie wszystkie typy zabawek mogą być stworzone z drewna: klocki, lalki, samochody, kolejki, domki dla lalek czy nawet narzędzia, czy instrum0enty muzyczne. Z drewna można też zrobić różnego rodzaju układanki czy puzzle. Nie wierzycie? Sprawdźcie sami na stronie: www.linkbaby.pl jakie cuda można wyczarować z drewna.


 

Drewno jest ekologiczne

Zabawka wykonana z drewna nie potrzebuje żadnych akumulatorków czy baterii. Jest o tyle ekologiczna i przyjazna środowisku. Co prawda nie wydaje dźwięków, ale dla większości rodziców to jest właśnie zaletą. Hałaśliwe zabawki nie zawsze są odpowiednie dla dzieci i mogą powodować ich rozdrażnienie i płaczliwość, bo ile można w kółko słuchać tej samej melodii.

Drewniane zabawki posiadają większą trwałość

Zabawki drewniane są bardziej trwałe od tych wykonanych z plastiku. Nie tak łatwo można rozbić drewniane elementy, chociaż to oczywiście kwestia sporna. Jestem pewna, że znalazłyby się maluchy, które z łatwością poradzą sobie i z drewnianymi elementami. Zazwyczaj ich trwałość jest jednak większa, przez co drewniane zabawki są bezpieczniejsze i służą przez dłuższy czas.

Drewniane zabawki są piękne

Ze sklepowych półek rodzicie i dzieci są bombardowani kolorowymi zabawki z plastiku. Niekonieczne ich wygląd jest tak bardzo atrakcyjny, często wręcz bardzo krzykliwy. Przy większym zastanowieniu to zabawki z drewna zachwycają swoją prostotą i formą. Mają to coś, czego brakuje tworzywom sztucznym. Nieśmiertelność drewna jest ponadczasowa. Drewniane zabawki często są malowane ręcznie, dlatego też mają w sobie niespotykany urok.

Sami widzicie, że to nie przypadek, że drewniane zabawki towarzyszą nam już od tak wielu pokoleń i nadal nie straciły swojej popularności. Zabawki te są bezpieczne, wydobywają z dzieci ukryte pokłady kreatywności, zmuszając do zastanowienia i rozwijania różnych umiejętności. Pomijając już fakt, że dzieci kochają drewniane zabawki, które nie tylko są zarezerwowane dla elit. Drewno jest dla każdego dziecka i to jest najważniejsze.

Prześlij komentarz

4 Komentarze

 1. Jestem jak najbardziej za. Od tych kolorowych, plastikowych krzykliwych zabawek dziecko jest tylko przestymulowane. Sama od pewnego czasu kupuję dziecku głównie drewniane zabawki;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Drewniane zabawki są piękne! Bardzo je lubię, choć przyznam, że mniej boli kiedy dostane plastikowym klockiem niż drewnianym.... haha :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo lubimy drewniane zabawki i mała ma ich całą kolekcję. Mają ogromny urok.

  OdpowiedzUsuń
 4. Paulina Natalia Konpińska23 listopada 2017 05:57

  U nas też królują drewniane zabawki. Według mnie mają w sobie duszę i przypominają mi moje dzieciństwo ;) Teraz synek marzy o drewnianej kolejce z torami i akcesoriami - widziałam taką w dobrej cenie w 5.10.15 więc Święty Mikołaj będzie miał nieco ułatwione zadanie :)

  OdpowiedzUsuń