Ubezpieczenie szkolne

ubezpieczenie szkolne

Czy iść z niemowlakiem na wesele?


Jeszcze kilka lat temu pójście z niemowlakiem na koncert czy zabawę weselną było bardzo trudne. I wcale nie chodzi tutaj o aspekty techniczne tj. karmienie czy przewijanie, ale duży hałas na tego typu imprezach. Głośna muzyka, podniesione rozmowy mogą negatywnie oddziaływać na dopiero co kształtujący się zmysł słuchu małego dziecka. Wielu ekspertów przestrzega przed negatywnym wpływem hałasu w okresie niemowlęcym. Co więc zrobić? Czy całkowicie rezygnować z zabawy z tego powodu i zostawić maluszka w domu? Poszukajmy idealnego rozwiązania.
 
Jest to naturalne, że młode matki pierwsze miesiące spędzają w domu z małym dzieckiem, zwłaszcza, że po urodzeniu korzystają z przywilejów urlopu macierzyńskiego. Czasami jednak przeorganizowanie swojej codzienności bywa dość trudne, zwłaszcza dla kobiet, które były dotychczas bardzo aktywne. Niemowlę w domu nie może być jednak pretekstem do rezygnowania z imprez rodzinnych czy towarzyskich. Poza tym wesele jest idealną okazją, aby oderwać się od codzienności, rutyny i wyjścia z domu.

Decydując się na imprezę musimy być świadomi dużego hałasu. Nie ma co się łudzić, że to nie będzie oddziaływać na małe dziecko. Warto jeszcze przed wyjściem pomyśleć o tym aspekcie. Całe szczęście na rynku są dostępne gadżety, które pozwalają chronić maluszka przed negatywami konsekwencjami nadmiernego hałasu.
Prawdziwym hitem są słuchawki wygłuszające. Są to specjalnie przystosowane dla dziecka słuchawki ochronne, niwelujące głośne dźwięki z otoczenia. Swoim wyglądem przypominają te, które zakładają robotnicy narażeni na wysoki poziom hałasu, w takcie swojej pracy, ale są bardziej delikatniejsze i ładniejsze. 

Słuchawki wygłuszające pozwalają chronić wrażliwy zmysł słuchu dziecka. Maluszek może mimo otaczających go dźwięków zasnąć czy wyciszyć się. Dzięki przyjaznemu i funkcjonalnemu wyglądowi słuchawki przydadzą się podczas codziennych spacerów. O tym, dlaczego warto mieć takie słuchawki ochronne, przeczytacie w artykule: https://www.malama.pl/Dlaczego-warto-zaopatrzyc-sie-w-sluchawki-wygluszajace-dla-dzieci-blog-pol-1561202294.html. Tekst jest bardzo ciekawy i pokazuje schematy oddziaływania hałasu na rozwój maluszka. Dowiemy się też, jaki poziom hałasu może doprowadzić do uszkodzenia zmysłu oraz na co zwrócić uwagę wybierając słuchawki dla niemowlaka.

Prześlij komentarz

3 Komentarze

 1. Marlena Hryciuk5 sierpnia 2019 07:29

  Moim zdaniem najlepiej zostawić dziecko pod opieką dziadków. Raz zabraliśmy synka na wesele i to był błąd. Byliśmy tylko w kościele i godzinę na sali. Wtedy nie mieliśmy z kim go zostawić, bo dziadkowie mieli pracowity weekend. Na sali było głośno dużo ludzi, zarówno dziecko, jak i my stresowalismy się i w końcu zdecydowaliśmy się wrócimy do domu. Nie polecam brać maluszków na wesela. Rodzice też za wiele nie skorzystają, nie potanczą, chyba że ktoś im popilnuje przez chwilę malucha. No, ale może ktoś ma lepsze doświadczenia. O takich słuchawkach nie słyszałam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Raczej bym nie zabrała niemowlaka na wesele...
  Lepiej zostawić pod opieką w domu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Karolina Kosek7 sierpnia 2019 13:30

  Byłam z moimi dzieciakami już na niejednym weselu i wcale nie żałuje. Złotym środkiem okazało się odstawienie dzieci na sen do dziadków 😉

  OdpowiedzUsuń