Pilomax Natural classic HENNA WAX regenerująca maska do włosów

Dzisiaj napiszę wam o moim nowym sposobie na regenerację suchych i zniszczonych włosów. Gdy moje włosy potrzebują odżywienia sięgam właśnie po najlepszy ratunek dla włosów, jakim są różnego rodzaju odżywki i maski. Ostatnio zaczęłam stosować Pilomax Natural classic HENNA WAX regenerującą maskę do włosów. Na początek kilka słów od producenta.


Opis:
Odżywczy wosk w postaci maseczki przeznaczony do intensywnej kuracji kosmetycznej włosów i skóry głowy.
HENNA WAX - NATURAL CLASSIC maska do włosów i skóry głowy. Silnie regenerująca maska do bardzo zniszczonych włosów i skóry głowy, przeznaczona do wszystkich rodzajów i kolorów włosów, zawiera dużą ilość białka Henny zastępującego zniszczoną keratynę, dzięki czemu nadaje włosom połysk i sprężystość.
 
Sposób użycia
Nałóż maskę na umyte włosy i wmasuj ją w skórę, na głowę nałóż czepek foliowy i ręcznik lub pójdź do ciepłej kąpieli na 15-30 minut. Para wodna i ciepło zaktywizują proces penetracji przez maskę włosów, cebulek i skóry. Następnie spłucz włosy i susz jak zwykle. W zależności od stanu włosów, na kurację składać się powinno 6-12 zabiegów wykonywanych co 4-5 dni. Stan Twoich włosów powinien ulegać stopniowej poprawie już po kilku aplikacjach. Kuracje w sprawach przewlekłych powtarzać należy kilka razy w roku, bądź używać WAX-u na stałe raz w tygodniu.

Moja opinia: 
Maska na perłową konsystencję, łatwo się ją nakłada. Choć mam wrażenie, że jest troszeczkę mało wydajna, ale może to  wynika z tego, że mam dość długie włosy i po prostu potrzebuję nanieść jej dużo więcej niż przy średniej długości. Zapach jest bardzo przyjemy, delikatny. Co do efektu... Już po pierwszym użyciu zauważyłam, że włosy stały się bardziej miękkie, może przez to, iż zostały bardziej nawilżone. Maska łatwo się spłukuje i co najważniejsze nie odciąża włosów. Włosy są lekkie, są śliskie, dlatego też łatwiej się rozczesują. Podsumowując, jest to całkiem niezły produkt godny polecenia każdej kobiecie, która chce zadbać o swoje włosy.