Meridol w ciąży

meridol płyn do płukania jamy ustnej


Wiele mam zadaje sobie pytanie - Czy Meridol w ciąży może być stosowany? Ciąża jest takim okresem, gdzie szczególnie mogą pojawić się problemy z krwawieniem dziąseł. Mama szuka więc ratunku. Dobrym rozwiązaniem jest płyn do jamy ustnej, który nie zawiera alkoholu, a takim jest właśnie Meridol, który ze względu na swój specyficzny skłąd może być bezpiecznie stosowany w czasie ciąży i połogu.

Meridol a ciąża 

Już na początku ciąży pojawił się u mnie problem z krwawieniem dziąseł przy myciu zębów. Było to także uciążliwe podczas jedzenia twardych owoców np. jabłek, gruszek. Dziąsła potrafiły krwawić w kontakcie z twardą żywnością, nawet chlebem. Nie wiedziałam, jak mogę wzmocnić moje dziąsła i zapobiec krwawieniu. Idealnym rozwiązaniem był płyn do jamy ustnej, jednak większość dostępnych na rynków produktów zawierało w swoim składzie alkohol. Ten fakt dyskwalifikował taki produkt z użytkowania w okresie ciąży. Jednak mój lekarz prowadzący polecił mi Meridol - płyn do płukania jamy ustnej, który nie zawiera alkoholu. Jest więc całkowicie bezpieczny dla przysłej mamy.

Meridol  zawiera dwa główne składniki: aminofluorek oraz fluorek cynawy, które hamują rozwój bakterii m.in. odpowiedzialnych za zapalenie dziąseł.  Stosując płyn pozwalamy na  utrzymanie prawidłowej flory bakteryjnej w jamie ustnej. Dodatkowo płyn ma działanie przeciw osadzaniu się kamienia nazębnego.

wygląd meridolu

meridol skład

Meridol - moja opinia

Płyn do jamy ustnej Meridol stosowałam niemalże do końca ciąży. I dlatego chce Wam jeszcze napisać - czy jestem z niego zadowolona? Jaka jest moja opinia na temat Meridolu? 

Płyn ma lekko niebieskie zabarwienie i łagodny miętowy posmak. Mi akurat ta mięta zupełnie nie przeszkadzała, ale miałam taki okres w swojej ciąży kiedy to pasta szczególnie miętowa mdliła mnie okrutnie. Stosowałam wówczas pastę owocową dla dzieci. O tak. Kobieta w czasie ciąży szuka różnych zamienników, aby tylko poradzić sobie z przykrymi dolegliwościami. Był to jednak pierwszy trymestr. Całe szczęście szybko mi to przeszło i  mogłam wrócić to zwykłej pasty. Smak Meridolu więc mi zupełnie nie przeszkadzał. 

Za butelkę 400 ml zapłaciłam coś ok. 18 zł. Cena Meridolu jest więc przystępna, biorąc pod uwagę wydajność wydaje mi się, że warto. Dozowniczkiem jest koreczek od butelki, co w użytkowaniu nie powoduje żadnych trudności.

U mnie Meridol w okresie ciąży bardzo się sprawdził. Pomógł mi w okresie, kiedy to bardzo krwawiły mi dziąsła. Był też zbawienny w sytuacjach, gdy nie mogłam umyć zębów, bo mnie zwyczajnie mdliło już na samą myśl o szczoteczce do zębów. Także ma jak bardzo pozytywną opinię na temat Meridolu. Śmiało mogę go polecić, zwłaszcza, że jest bezpieczny w okresie połogu.