Czym kierować się kupując ubranko w prezencie?Przyjął się zwyczaj, że gdy tylko urodzi się nowy członek rodziny cała rodzina przyjeżdża w odwiedziny aby zobaczyć nowonarodzone maleństwo. W takiej chwili nie wypada przyjść z pustymi rękami i przynosi się podarunek dla dziecka. Najbardziej praktycznym prezentem są oczywiście pieniądze. Młoda mama na pewno będzie miał mnóstwo pomysłów na to co kupić dla swojego dziecka. Bardzo często otrzymuje się ubranka. Ja dostałam przeważnie ubranka. Czasami ciężko trafić w gust rodziców, a czasami takie ubranka są po prostu nie praktyczne.

Gdy kupuję się ubranka na prezent warto kierować się kilkoma zasadami:
  1. Przed zakupem prezentu można zorientować się jakie ubranka preferują rodzice. Niektórzy ucieszą się z otrzymanego kompletu śpioszków dla maluszka, inni woleli by ubranka wyjściowe, takie które można założyć gdy dziecko jest aktywne w ciągu dnia.
  2. Warto kupować ubranka, takie które chciało by się aby dostało wasze dziecko, nie koniecznie te które w danej chwili są w promocji
  3. Należy patrzeć na użytecznością. Ja kupuję ubranka na prezent dla noworodka w większych rozmiarach 6 - 9 -12 miesięcy. Dlaczego? Niemowlę w pierwszych miesiącach życia większość czasu poświęca na sen, a ponad półroczne dziecko jest bardzo aktywne, poznaje świat, raczkuje, zaczyna chodzić i częsta zmiana ubranek jest konieczna.
  4. Wziąć pod uwagę okres urodzenia niemowlęcia. Gdy niemowlę urodziło się w porze zimowej nie kupuje się mu krótkich spodenek i koszulki letniej na roczek, gdyż ten przypadnie w porze zimowej i takie ubranko będzie bezużyteczne. Warto więc patrzeć na porę roku jaka przypadnie w poszczególnych miesiącach życia dziecka.
  5. Kupować ubranka bawełniane. Bardzo wiele czyta się o tym, iż ubranka dla niemowlaka powinny być bawełniane, syntetyki trudniej przepuszczają powietrze.
Może te zasady są bardzo oczywiste jednak nie wszyscy o nich pamiętają...