Przesądy dotyczące płci dzieckaDziś będzie trochę półżartem półserio... bo do napisania tego postu skłoniła mnie pewna rozmowa przez gabinetem lekarskim kilku ciężarnych kobiet. Mowa była oczywiście o przesądach dotyczących płci dziecka. Każda przyszła mam i tata na pewnym etapie zastanawiają się czy będzie to chłopiec czy dziewczynka. Natura ludzka cechuję się dużą ciekawością w tym temacie. Wystarczy tak naprawdę poczekać do ok. 18 tygodnia ciąży aby lekarz w trakcie USG mógł stwierdzić płeć dziecka, ale nasze babcie miały oczywiście swoje sposoby.

Pierwsze zdjęcie USG
Jeżeli na pierwszym zdjęciu USG głowa dziecka znajduje się po lewej strony to będzie dziewczynka, jeżeli z prawej strony to chłopiec. I tutaj mała moja dygresja a co w sytuacji gdy na pierwszym zdjęciu dziecko nie będzie leżało poziomo tylko pionowo, jak określić tą stronę.

Ciemna linia na brzuchu
Jeżeli ciemna linia na brzuchu jest widoczna tylko do pępka będzie to dziewczynka, jeżeli linia jest widoczna również ponad wówczas będzie to chłopiec.

Samopoczucie
Jeżeli kobieta źle się czuje w trakcie ciąży, dużo wymiotuje będzie to dziewczynka, jeżeli dobrze chłopiec.

Uroda
Jeżeli na skórze ciężarnej pojawiają się niedoskonałości będzie to dziewczynka, jeżeli skóra pięknieje to chłopiec

Wysokość brzuszka
Jeżeli brzuch znajduje się nisko będzie dziewczynka, jeżeli wysoko będzie chłopiec.

Na pewno znalazło by się jeszcze więcej różnych przesądów dotyczących płci dziecka, które ma przyjść na świat. Tylko że myślę dla większości rodziców tak naprawdę nie jest istotna płeć dziecka ale to aby maluszek był zdrowy.