Mixa Baby - mleczko toaletowe do delikatnej skóry dzieckaBędąc ostatnio w drogerii szukałam czegoś do nawilżania delikatnej skóry niemowlęcia. Córeczka miejscami ma bardzo przesuszoną skórę, która wymaga nawilżenia. Na półce znalazłam mleczko toaletowe od Mixa Baby do delikatnej skóry dziecka, dostosowane dla noworodków i niemowląt. Kosmetyki dziecięce to chyba ta kategoria produktów, w której żadna z mam nie chcę eksperymentować, ale postanowiłam bliżej przyjrzeć się temu produktowi.

Opis producenta:
Mixa Baby jest dedykowana specjalnie do delikatnej skóry niemowląt, których skóra i włosy są bardziej wrażliwe na działanie czynników zewnętrznych. Bardzo łagodne mleczko toaletowe Mixa Baby to wysokiej jakości formuła, aby codziennie w łagodny sposób oczyszczać twarz, ciało i pupę dziecka. 

Formuła wzbogacona w olejki delikatnie usuwa zanieczyszczenia bez konieczności pocierania wacikiem. Łatwo się wchłania, nawilża i pielęgnuje.
Mleczko ma formułę wzbogaconą w olejki, aby w łagodny sposób wchłaniać i usuwać zanieczyszczenia bez konieczności pocierania wacikiem. Dzięki zawartości odżywczego olejku ze słodkich migdałów, nawilżającej gliceryny i witaminy E mleczko chroni skórę przed działaniem czynników zewnętrznych.


Moja opinia:
Producent zapewnia, że mleczko można stosować u noworodków i niemowląt. Niestety na opakowaniu, nie znalazłam informacji czy produkt może być stosowany również od pierwszych dni życia. Mleczko jak dla mnie ma zbyt intensywny zapach. Jeżeli produkt ma być stosowany również dla niemowląt nie powinien mieć tak charakterystycznego zapachu, który może podrażniać szczególnie tak wrażliwy w pierwszych dniach zmysł powonienia. 

Mleczko może być stosowane przez mamy jako kosmetyk do demakijażu. Produkt więc przetestowałam na własnej skórze. Skóra była bardzo miękka i oczyszczona. Mleczka bardzo dobrze się wchłonęło. Intensywny zapach długo pozostawał na skórze. Ostatecznie postanowiłam więc, że będę sama używać mleczka wyłącznie do demakijażu. Dla mojej córki na taki produkt jest stanowczo za wcześnie. Ale za kilka miesięcy kto wie może wrócimy do tego kosmetyku.