Mimo wszystko - bajki terapeutyczneBędąc dzieckiem uwielbiałam bajki i tak zostało mi do dzisiaj.
Nie ma nic piękniejszego niż uruchomić wodzę własnej fantazji i przenieść się w piękny, zaczarowany świat. Nie raz gdy karmię córeczkę otwieram książki z bajkami moich dzieci i po prostu czytam je na głos. Mój syn słuchając bajek czuje, że mimo iż nie poświęcam mu całej swej uwagi jestem przy nim i go kocham. A mi pozwala choć na chwilę się zrelaksować i nie myśleć o obowiązkach, które na mnie czekają. 

Oprócz wersji papierowych bajek na rynku są dostępne również audiobooki. Ostatnio miałam okazję słuchać … Mimo wszystko... Bajki terapeutyczne. Bajki są czytane przez Jerzego Kryszaka i są świetnym pomysłem na wartościowe spędzenie czasu ale również na rozwijanie poczucia własnej wartości u dziecka.
Dlaczego bajki terapeutyczne?
W pierwszej chwili gdy zetknęłam się z ideą bajek terapeutycznych zaczęłam się zastanawiać czy w ogóle dzieci potrzebują takich bajek. Słowo terapia bywa odstraszające. Tylko, że większość zranień a potem problemów z poczuciem własnej wartości pojawia się już we wczesnym dzieciństwie. Ideą bajek terapeutycznych jest przedstawienie sytuacji identycznej do tej mającej miejsce w rzeczywistości, z tym że cała akcja przenosi się w świat fantazji. Opowiadanie ma wyraźnie pokazywać maluszkowi problem, aby mógł utożsamić się z danym bohaterem i jego przeżyciami. Widząc pozytywne zakończenie bajki terapeutycznej, dziecko czuje się też bezpieczniej i rodzi się w nim przekonanie, że przeciwności losu można pokonać. W ten sposób zaczyna myśleć pozytywniej, rośnie jego poczucie wartości i łatwiej mu jest oswoić się z daną sytuacją.

Bajki terapeutyczne ...Mimo wszystko...
W audiobooku możemy znaleźć pięć wspaniałych bajek, pokazujących, że mimo wszystko, wszelkich trudności nie ma sytuacji bez wyjścia. Ważne jest aby się nie poddawać i wierzyć, że się uda. Dziecko poznaje sympatyczną meduzę Matyldę, Wojtka, który mimo wszystko został sławnym malarzem oraz innych bohaterów. Tak jak meduza Matylda któż z nas w dzieciństwie nie doświadczył problemów z akceptacją środowiska. Chcieliśmy już jako dzieci być lubiani przez rówieśników. Nie zawsze jednak to było takie łatwe... Historia meduzy Matyldy pokazuje, że różnorodność może być piękna. Jesteście ciekawi co przydarzyło się meduzie Matyldzie? 

Zachęcam do zapoznania się z bajkami terapeutycznymi … Mimo wszystko... Audiobooku można nabyć tutaj... cena 19,90 zł. Część dochodów ze sprzedaży zostanie przeznaczona na Fundację Anny Dymnej Mimo wszystko.