Gadżety kuchenne kobiety – tosterToster jest jednym z gadżetów kuchennych, który powstał pod koniec XIX wieku. Dla miłośników tostów to niezastąpione urządzenie w kuchni, przecież nie ma nic przyjemniejszego niż na śniadanie cieplutki, odpowiednio opieczony tost z ulubioną konfiturą czy czekoladą. Choć są i tacy, którzy uważają, że tostery są to kolejny zbędny wynalazek i tylko niepotrzebnie zagraca kuchnie. A jak jest naprawdę? Czy warto w swojej kuchni mieć toster?
Do czego służy toster?


Toster to urządzenie, które służy do opiekania pieczywa zarówno tostowego, jak i zwykłego chleba, bułek, pod warunkiem, że zostaną one pokrojone na kromki. Niektóre modele mają w standardowym wyposażeniu ruszt, który umożliwia w całości podgrzanie pieczywa niedającego się pokroić np. rogali czy drożdżówek.Wyposażenie tostera


Tostery wbrew pozorom różnią się między sobą nie tylko wyglądem, ale również funkcjami czy posiadaną mocą opiekania. Niektóre modele posiadają elektroniczną kontrolę stopnia opiekania a także funkcje rozmrażania, podgrzewania czy zatrzymania opiekania. Funkcja rozmrażania jest niezwykle przydatna zwłaszcza gdy korzysta się z mrożonego pieczywa. Pieczywo jest najpierw podgrzewane a potem opiekane. Dodatkowo do tostera można włożyć również małe kromki dzięki funkcji wysokiego podnoszenia tostów.

Niektóre modele posiadają jeszcze inne udogodnienia, które ułatwiają korzystanie z tostera jak chociażby wyjmowana tacka na okruszki czy ruszt do podgrzewania rogalików.Nie bez znaczenia jest również wygląd tostera, jeśli chce się aby toster pełnił również funkcję dekoracyjną. Codzienne chowanie tostera do szafy może być dość uciążliwe i nie wygodne. Nowoczesny design to teraz podstawa.

Na razie nie mamy tostera w naszej kuchni. Choć czasami mam ochotę na cieplutkie grzanki. 


A któraś z was ma może toster w swojej kuchni? Czy jest to gadżet kuchenny, który zasługuję na uwagę? Co o tym sądzicie?