Moje dziecko nie chce spać

dziecko nie chce spać

Sądziłam, że problemy syna z zasypianiem mamy już za sobą. Na samą myśl o pierwszych miesiącach jego życia (kiedy to przez kolkę spał tylko ok 4-5 godzin na dobę) dostaję gęsiej skórki. Teraz w wieku dwóch lat (2 lata i 1 miesiąc) mamy powtórkę z rozrywki - moje dziecko nie chce spać a ja jestem totalnie bezsilna. 


Ach te ząbkowanie...

Przez ząbkowanie (z niecierpliwością czekamy na ostatnie cztery zęby) mój syn zrobił się wieczorami nieznośny. Za nic w świecie nie chce położyć się spokojnie spać. Jest jeden wielki bunt i płacz. Dodatkowo budzi się w nocy. Z początku myślałam, że może kładziemy go spać za wcześnie ale odwlekanie snu tylko pogarszało sytuację. Widać było jak walczy ze zmęczeniem, a mimo to nadal się buntuje. 
 
Niestety okazało się, że to znowu kochane ząbki. Takie niespokojne noce towarzyszyły nam za każdym razem kiedy miał się pokazać kolejny ząbek. Gdy widzę, że moje dziecko bardzo cierpi podaje mu środki przeciwbólowe, łagodzą w jakimś stopniu ból i pomagają spać. Jest to jednak środek typowo doraźny i nie sprawdza się na dłuższą metę. Czasami też mimo jego podania nadal synek nie chce spać lub śpi bardzo niespokojnie.

Przyjaciel do zasypiania potrzebny od zaraz

Zbawieniem okazała się lampka Jeż od Cloud b, która pojawiła się w naszym domu w idealnym momencie i pomaga nieco złagodzić napady złości naszego pierworodnego. Odpowiednia przytulanka może pomóc maluszkowi przetrwać ten trudny okres, bo niestety na żele nie ma co liczyć. W naszym przypadku nie działają zupełnie więc z nim zrezygnowaliśmy.

Lampka Jeż jest interaktywną zabawką wykonaną z mięciutkiego, pluszowego materiału. Posiada funkcję pozytywki, tym samym delikatne melodie i blask światełka pozwala dziecku uspokoić się. Lampka może być włączona przez cały czas w nocy a można ustawić określony czas świecenia. Lampka może służyć jako:
- lampka nocna - dzięki delikatnemu światełku,
- budzik z melodyjką,
- przytulanka
i niestety u nas trzeba uważać, bo synek stosuje ją również jako gryzak, szczególnie nos jeża:-) Moja córka też upodobała sobie nos jeża, jest w nim więc coś magnetycznego.


Lampka jest niezastąpiona wówczas gdy dziecko nie chce spać. Pomaga zasnąć niemowlakowi dzięki temu, że  łagodzi strach przed ciemnością. Możliwe jest automatyczne wyłącznie po 45 minutach. Zazwyczaj synek zasypia wciągu tego czasu więc jest w sam raz. Dodatkowo czujnik ruchu włącza automatycznie lampkę nocną oraz kołysankę kiedy dziecko się obudzi bądź też zbyt wcześnie wstanie.


Przytulanka Jeż pomaga mojemu dziecku w trudnych chwilach i zastępuje choć trochę obecność mamy i taty w nocy. Nasz syn śpi sam w swoim pokoju więc nie możemy czuwać przy nim całą noc.  Mam nadzieję, że już wkrótce synek będzie miał komplet ząbków i znowu zacznie spokojnie spać a dla wszystkich mam, których dzieci nie chcą w nocy spać polecać taką lampkę.
 

lampka Jeż - Cloud b[full_width]