Cyfrowi Rodzice Dzieci w Sieci Yalda T. UhlsMój syn ma ponad dwa lata i z łatwością potrafi wyłączyć muzykę odtwarzaną na telefonie. Z miłą chęcią poszperałby w Internecie szukając ciekawych modeli samochodów, gdybym mu na to pozwoliła. Obserwując go wiedzę jak moje dzieciństwo było inne od jego. Nie było Internetu, tabletów czy smartfonów. Rodzice kupili mi komputer w wieku 15 lat, co na tamte czasy były nie lada prestiżem. Dziś jest inaczej dziecko niemalże od samego urodzenia ma dostęp do wynalazków technologicznych, które z jednej strony ułatwiają życie i są kopalnią wiedzy a z drugiej stanowią poważne zagrożenie. Co więc robić kontrolować, ograniczać czy zaufać bezgranicznie dziecku w kwestii korzystania z mediów?

Dzięki wydawnictwu IUVI i książce Cyfrowi Rodzice Dzieci w Sieci Yaldy T.Uhls Jak być czujnym, a nie przeczulonym - mogę już teraz znaleźć idealne rozwiązanie i pozwolić mojemu dziecku właściwie, bezpiecznie korzystać z Internetu i nowych technologii bez ryzyka, iż będzie to dla niego w jakiś sposób niebezpieczne. 

Książka została napisana przez Yaldę T. Uhls - amerykańskiego eksperta ds. mediów, psychologa dziecięcego, mamę dwójki nastolatków. Autorka stara się ukazać świat mediów w kontekście wychowania dzieci, zwłaszcza, że tak naprawdę współcześni rodzice są pierwszym pokoleniem, które musi zmierzyć się z tym wyzwaniem. Nigdy dotąd dziecko nie miało dostępu do tak nowoczesnych i licznych nowych technologii jak teraz. Konsekwencję cyfrowego wychowania będą widoczne za kilka, kilkadziesiąt lat. 

Książka nie jest jednak typowym poradnikiem. Ukazuje temat znacznie szerzej. Możemy znaleźć w niej podejście analityczne dotyczące zasad działania mózgu oraz wpływu ekranu na rozwój i postrzeganie świata przez dzieci. W książce ukazane są gotowe do wykorzystania porady jak postępować w cyfrowym społeczeństwie. 

Książkę bardzo łatwo się czyta. Zawiera odniesienie do życia i doświadczeń samej autorki, dzięki temu publikacja jest bardzo przystępna. Nie zawiera pustej teorii ale przykłady z życia wzięte, które przyznam się szczerze do mnie przemawiają najbardziej. 

Dane szczegółowe:
Wydawnictwo: Wydawnictwo IUVI
Okładka: miękka
stron: 288
cena: 36,90 zł