Latopic - moje opinie


Problemy ze skórą pojawiły się u mojej córeczki po ukończeniu 6 miesięcy. Choć wcześniej pojawiły się zaczerwienienia w zgięciach rączek, nie było zbyt poważne. Okazało się, że ma skórę atopową o którą trzeba szczególnie dbać. Z atopowym zapaleniem skóry można normalnie żyć i nie jest to jakiś szczególnie uciążliwy problem pod warunkiem, że będzie przestrzegało się kilku zasad oraz dobierze się właściwe specjalistyczne kosmetyki do pielęgnacji skóry. Od jakiegoś czasu używany produktów Latopic i dziś chciałabym opisać wam moje spostrzeżenia oraz opinie. Zwłaszcza, że wiem iż bardzo wiele dzieci ma podobny problem jak moja córka.

Latopic żel do mycia ciała i włosów 

Latopic żel jest dedykowany nie tylko do skóry atopowej ale równiej suchej, skłonnej do podrażnień. Mogą go stosować niemowlęta o 1 dnia życia jak w późniejszym okresie dzieci i osoby dorosłe. Co bardzo ważne przy AZS produkt jest hipoalergiczny oraz w swoim składzie nie zawiera takich substancji jak:
- sztucznych barwników,
- substancji zapachowych,
- mydła,
- siarczanów tj. SLES czy SLS


Latopic żel działanie:

Zawiera metabolity Lactobacillus sp., które działają przeciwdrobnoustrojowo, pomagają zapobiegać rozwojowi Staphylococcus aureus (gronkowiec złocisty), który wywołuje stany zapalne u osób ze skóra atopową.

Zawiera dwa składniki przeciwświądowe, które szybko łagodzą świąd.

Dzięki specjalnie dobranym składnikom aktywnym działa na wielu płaszczyznach:
  • Delikatnie myje nie naruszając płaszcza hydrolipidowego naskórka
  • Długotrwale nawilża i niweluje uczucie napięcia skóry
  • Łagodzi świąd i podrażnienia skóry ciała i głowy
  • Przyspiesza regenerację naskórka
  • Nawilża i wygładza włosy, ułatwia ich rozczesywanie
Składniki aktywne w kosmetyku to: Metabolity Lactobacillus sp., Polidokanol, SyriCalm®, AQUAXYL™, Biolipid, OLIVEM®300,
Betaina, Alantoina oraz Pantenol.

Latopic żel moja opinia

Wybierając produkty dla dzieci do skóry atopowej trzeba zwrócić uwagę na skład produktu. Musi być to produkt specjalistyczny - dermokosmetyk, który nie zawiera ogólną dostępnych środków myjących np. mydła. W AZS bardzo ważne jest nawilżenie skóry, a tradycyjne kosmetyki mogą tylko pogłębić problem. 

Latopic żel jest preparatem specjalistycznym, który został opracowany z myślą o wrażliwej skórze dziecka, został tak opracowany aby nawet podczas kąpieli nawilżać skórę. Cena produktu jest według mnie dość przystępna ok. 20 zł za opakowanie 400 ml. Zwłaszcza jeśli porównany produkt z innymi produktami z serii kosmetyków do skóry z AZS.

Produkt jest naprawdę wydajny i mam o nim dobrą opinię. Opakowanie ma wygodny dozownik, tak jak możemy spotkać przy zwykłym mydle w płynie. Dzięki temu dozowanie produktu jest bardzo łatwe i ma się pewność że nie użyję się zbyt dużo preparatu.

Oprócz córki używa go również mój ponad dwuletni syn i produkt sprawdza się bardzo dobrze. Włoski po umyciu są puszyste, nie plączą się. Żel ma bardzo delikatny zapach, dla mnie to zaleta. gdyż bardzo nie lubię gdy produkty dla dzieci moją bardzo intensywny zapach. I oczywiście co jest najważniejsze żel pomaga zachować właściwą kondycję skórze z AZS, nie wysusza a delikatnie myje i pielęgnuje.