Test video niania VTECH BM2600 + FILM
Gdy byłam w ciąży z synem w mojej wyprawce nie uwzględniłam niani elektronicznej, myślałam, że będzie to kolejny zbędny gadżet niemowlaka. Dziś już wiem, jak bardzo się myliłam... Teraz video niania cały czas pomaga mi w codziennym funkcjonowaniu i bez niej nie wyobrażam sobie naszego życia. 


Decydując się na zakup niani elektronicznej musimy dokonać wybory z szeregu różnego rodzaju modeli. Dziś chce wam ułatwić ten wybór i podpowiedzieć na co należy zwrócić uwagę, testując Vtech Cyfrową Nianię Elektroniczną z Kamerą Monitor DECT BM2600.

Rodzaje niani elektronicznej

Niania elektroniczna to nic innego jak urządzenie, które pozwala słyszeć bądź widzieć i słyszeć, co się dzieje w pokoju dziecka podczas naszej nieobecności. Wszystko zależy od modelu. Na rynku dostępne są modele z czujnikiem głosu, gdzie przekazywany jest tylko głos w sytuacji np. gdy dziecko płacze (nianie elektroniczne z funkcją audio). Możemy wybrać również elektronicznie nianie z wyższej półki, które są wyposażone również w kamerę co pozwala nam nie tylko słyszeć dziecko ale również je obserwować (nianie elektroniczne z funkcją video).

Video niania - Vtech z Kamerą BM2600

Niania Vtech BM2600 - jest video nianią, pozwala więc na obserwowanie dziecka za pomocą specjalnej kamery. Składa się z dwóch części: nadajnika oraz odbiornika. Nadajnik umieszczany jest w pokoju dziecka, najczęściej w łóżeczku bądź jego pobliżu, natomiast odbiornik jest mobilny i możemy zabrać go ze sobą wszędzie, zwłaszcza, że ma kieszonkowe rozmiary.


Ocena funkcji video niani Vtech BM2600

1. Jakość przesyłanego obrazu i dźwięku

Te dwie cechy decydują o jakości niani. Tak naprawdę na tym, każdemu rodzicowi zależy aby obraz był odpowiednio widzialny a dźwięk odpowiednio słyszalny. Niania zawiera kolorowy wyświetlacz LCD 2'' kolory. Na wyświetlaczu zobaczymy więc obraz  w ograniczonej kolorystyce. Ale przecież nie o to nam chodzi by przesyłany obraz był barwny, ale przede wszystkim aby maluszek był widoczny. W moim odczuciu jakość obrazu jest naprawdę dobra i bez problemu będziemy widzieć co się dzieje w pokoju. Co bardzo ważne, przesyłany obraz jest cały czas aktualizowany i nie musimy się więc obawiać, że coś nam umknie. Wyświetlacz jest naprawdę wystarczający i przypomina ten z telefonu. 

Niania jest wyposażona we wskaźnik dźwięku - 5 poziomów głośności. Dodatkowo mamy możliwość regulacji dźwięku. Jest to przydatne zwłaszcza wtedy gdy nie chcemy aby nagłe pojawienie nas przestraszyło.
2. Możliwość powiększenia obrazu

Video niania Vtech BM2600 umożliwia mam powiększenie danego fragmentu obrazu. Jest to dość istotne w sytuacji, gdy chcemy zobaczyć dany fragment transmitowanego obrazu. Ja bardzo często używam powiększenia sprawdzając czy oczka mojego syna są zamknięte  czy już się przebudził. 


3. Możliwość montażu naściennego i regulacja pola pracy kamery

W przypadku tego modelu istnieje możliwość montażu niani na ścianie, dzięki temu możemy obserwować dziecko bezpośrednio nad jego łóżeczkiem. Stabilny stojak pozwala umieścić kamerę w dowolnym miejscu. Ja obecnie moją nianie stawiam wysoko na meblach, które znajdują się naprzeciwko łóżka syna lub w łóżeczku córki. Wysoki mebel jest idealnym punktem obserwacyjnym całego pokoju. Niezastąpioną funkcją jest również możliwość regulacji pola pracy kamery. W tym modelu regulacja jest ręczna. Sami możemy dostosować kont nachylenia kamery.

 4. Dwukierunkowa komunikacja

Video niania oprócz obrazu przesyła również dźwięk z pokoju dziecka. Ale dodatkowo dzięki funkcji dwukierunkowej komunikacji mamy możliwość nawiązania rozmowy poprzez nianię z dzieckiem np. w sytuacji gdy chcemy uspokoić dziecko swoim głosem. Umożliwia nam to specjalny przycisk, po którego włączeniu możliwa jest rozmowa. Działa to na zasadzie łoki toki.  

5. Automatyczny tryb nocny

Niania pozwala mi obserwować syna podczas drzemki w dzień. W tym czasie mogę swobodnie porozmawiać przez telefon w drugim pokoju, obejrzeć ulubiony film, wyjść na taras czy zwyczajnie zająć się córką. Niania elektroniczna jest również nie zastąpiona w nocy. Kamera w sposób automatyczny przedstawia się na tryb nocny, dzięki temu widzimy dziecko również nocą. Syn śpi sam w pokoju, a ja mam podgląd na jego pokój. Nie muszę wstawać w środku nocy z łóżka i iść do jego pokoju aby sprawdzić czy dziecko śpi i czy się nie rozkryło. Wszytko mam na monitorze. 

6. Mobilność

Tak jak wcześniej pisałam niania składa się z dwóch części kamery i odbiornika. Zaletą niani Vtech BM2600 jest mobilność odbiornika. Nianię możemy zabrać ze sobą wszędzie. Jest na tyle małych rozmiarów, że możemy schować ją do kieszeni jak i przyczepić do paska. Zasięg w domu to 50 m, na zewnątrz to aż 300 m. Kamera jest zasilana z sieci, natomiast odbiornik może być zasilany zarówno z akumulatorka jak i sieci.

 

7. Dodatkowy bajerek: uspokajające kołysanki

Niania BM2600 pozwala również na zdalne włączenie i wyłączenie w dowolnym momencie wybranej kołysanki  Do wyboru jest 5 różnych melodii. Dużym plusem jest możliwość regulacji głośności. Tak więc to rodzic decyduje o intensywności dźwięku. Taka funkcja niani nie jest co prawda niezbędna w jej funkcjonowaniu, ale może z powodzeniem zastąpić pozytywkę czy karuzelę. 

Opinia końcowa Video nianii Vtech BM2600

Niania Vtech BM2600 jest naprawdę świetnym urządzeniem do monitorowania w pokoju dziecka. Jest bogata funkcjonalnie ale przede wszystkim jest przystępna cenowo.

Tutaj możesz sprawdzić cenę niani BM2600 w innych sklepach - KLIK

Wcześniej posiadałam Video Nianię Motorolii, którą kupiłam również w podobnej cenie, ale ta nie posiadała tylu funkcji co niania Vtech. Przede wszystkim nie było możliwości komunikacji dwukierunkowej (tak funkcja jest naprawdę przydatna jeśli chcemy uspokajać dziecko swoim głosem, nie zawsze przecież uda się nam przyjść tak szybko). Dodatkowo niania Vtech posiada funkcję zdalnego odtwarzania kołysanek. Odbiornik wyświetla również informacje o temperaturze jak panuje w pokoju dziecka.

Zapraszam również do obejrzenia moich filmów z testowania niani!