Jaki fotelik kupić? Nowy, czy używany?
Bezpieczeństwo ponad wszystko. W momencie, gdy posiadasz środki na zakup naprawdę dobrego fotelika, właśnie ten aspekt gwarantujący komfort i zdrowie dziecka powinien być dla Ciebie najważniejszy! Za chwile poznasz 3 powody, wobec których nie możesz zostać obojętny!


Czy to jest fotelik powypadkowy?

Zdarza się tak, że sprzedawany jest fotelik w stanie idealnym, bez uszkodzeń, mimo że auto, w którym był zamontowany uległo wypadkowi. Każde przeciążenie, siła, powoduje mikro lub większe uszkodzenia, np. poluzowanie elementów. To ZAWSZE osłabia konstrukcję, zmniejsza odporność fotelika na podobne zdarzenia w przyszłości. Dużo zależy od jakości użytych materiałów, ilości ruchomych czy zużywających się części.

Kupując tak istotną część dziecięcego wyposażenia, często szukamy wśród znajomych. Wskazany jest wówczas dokładny wywiad. Każdy wstrząs, nie wspominając o uderzeniu, czy dziecko było wówczas w foteliku, czy nie, jest zupełnie inny, może powodować inne uszczerbki. Ponadto mechanizm zapinania pasów był używany mnóstwo razy, fotelik ma mikrowgniecenia a tworzywo, z jakiego wykonano fotelik, nie raz nagrzewał się w upale.

Nowy fotelik ZAWSZE będzie gwarantował WIĘKSZE bezpieczeństwo, obiektywnie i zawsze do producenta, czy sprzedawcy, jako pierwszy właściciel, możesz mieć pretensje!


Rozwój technologii

Postęp technologiczny jest ogromny nie tylko w dziedzinie elektroniki. Foteliki dla dzieci są unowocześniane z sezonu na sezon. Znaczącym krokiem było wprowadzenie systemu ISOFIX. Uwzględnia go najnowsza norma I-SIZE, która z czasem zastąpi obowiązująca ECE-R44. Według jej wytycznych nawet 4-latki będą jeździć tyłem do kierunku jazdy. Ponadto zmieniają się tkaniny tapicerki. Oparcia i siedziska nie składają się już tylko z tworzywa i materiału obicia, ale też wewnątrz umieszczane są specjalistyczne gąbki, dodatkowe wzmocnienia itd. Z roku na rok coraz bogatsze jest wyposażenie dodatkowe fotelika.


Kupując fotelik sprzed lat, nie zapewnisz dziecku takiego komfortu, jaki może mieć w nowym siedzisku.

 

Gwarancja producenta

Ustawowo gwarancja i rękojmia obejmują 24 miesiące. Jeśli odkupujesz fotelik, co w razie zepsucia? W przypadku sprzętu używanego zwróć na to uwagę, czy będziesz mieć szansę (i w jakiej lokalizacji?) udać się do bezpłatnego serwisu.

Zmiany przepisów

Faktem jest że w polskim ustawodawstwie rodzice mają coraz to większą swobodę w swoim wyborze. Prowokuje to KONIECZNOŚĆ poznawania wskaźników, poszukiwania informacji, samodzielnego próbowania i wybierania. Doskonale, jeśli ktoś odnajduje się w gąszczu niuansów, bierze pod uwagę maksimum cech i konsultuje swoje decyzje z fachowcem. Gorzej jednak, kiedy patrzy tylko i wyłącznie na cenę, kupi na aukcji fotelik sprzed lat i dalej nie będziemy rozwijać tej myśli, pozostawimy Ci pole do przemyśleń...


Nowe, bezpieczne i rekomendowane foteliki samochodowe można nabyć m.in. w sklepie internetowym babyland.pl