Krzesło do komputera


wygodne krzesło do komputera


Krzesło do komputera nazywane również potocznie fotelem, stanowi nieodzowny element stanowiska pracy nie tylko w biurze ale również w domu. Zwłaszcza, że współcześnie korzystanie z komputera stało się tak powszechne, że wiele osób nie może sobie wyobrazić funkcjonowania bez tego urządzenia. Tym bardziej więc warto zadbać o odpowiedni komfort pracy wybierając takie krzesło do komputera, które będzie ergonomiczne.


Czy jest ergonomia? 

Ergonomia ma na celu dostosowanie wykonywanej pracy (miejsca pracy) do możliwości i potrzeb psychofizycznych człowieka. To właśnie ergonomią powinniśmy się kierować wybierając krzesło do komputera, z którego będziemy korzystać czy to w pracy czy też w domu. Nie właściwie dobrane krzesło nie tylko wpływa na podstawę, ale również może przyczynić się do pojawienia różnych dolegliwości bólowych  - bólu szyi, ramion czy  pleców.


Na stronie www.centrumkrzesel.pl możemy wybrać tylko takie produkty, które posiadają funkcje ergonomiczne (zagłówek, regulowane podłokietniki, itd) 


Najbardziej pożądanie cechy krzesła do komputera

Odpowiednia wysokość podłokietników 

Opierając ramiona na podłokietnikach zmniejszamy obciążanie kręgosłupa oraz barków. Podłokietniki powinny być prawidłowo ustawione, najlepiej aby ich wysokość tworzyła kąt 90 stopni pomiędzy ramieniem a przedramieniem. Zaleca się, w przypadku pracy w pozycji siedzącej dłużej niż 4 godziny na dobę aby krzesło do komputera posiadało regulowane podłokietniki. 


Odpowiednio regulowana wysokość siedziska

Idealny fotel biurowy powinien umożliwić prawidłowe ustawienie wysokości siedziska. Stopy muszą opierać się o podłogę. Natomiast uda powinny być ułożone równolegle do podłogi bądź też tworzyć z podłogą kąt otwarty (90-115 stopni)

 

Głębokość siedziska

Siedzisko w żaden sposób nie może uwierać w kolana, dlatego też minimalna głębokość siedziska powinna być większa od długości podudzia osoby siedzącej. 

Regulacja wysokości oparcia / podparcia części lędźwiowej kręgosłupa 

Idealne krzesło do komputera powinna być regulowane w wysokości oparcia czy też posiadać regulację podparcia części lędźwiowej kręgosłupa. Przyjmuje się, iż optymalna wysokość oparcia to taka, która zapewnia oparcie łopatek.


Kąt odchylenia oparcia / Zagłówek 

Oparcie powinno pozwalać na nieustanny kontakt z plecami osoby siedzącej, zapewniając oparcie na całej długości. Dużą rolę odgrywa również zagłówek, który zapewnia podparcie głowie.


Wybierając krzesło do komputera w oparciu o powyższe cechy możemy być pewni, że zapewni ono na duży komfort pracy i pomorze nam należycie zadbać o zdrowie kręgosłupa. Duży wybór modeli foteli znajdziecie tutaj... 

* Zdjęcia modeli krzeseł pochodzą ze sklepu www.centrumkrzesel.pl