3 skuteczne sposoby na tanią i wygodną przesyłkę


Jako ekonomistka z wykształcenia staram się jak najrozsądniej dysponować naszym rodzinnym budżetem. Jednym ze sposobów aby zasilić go jest sprzedaż zbędnych rzeczy (ubranek dla dzieci, książek, akcesori). Istnieje bardzo wiele portali, które pośredniczą w sprzedaży, zawsze jednak sprzedaż wiąże się z koniecznością wysyłki określonych przedmiotów, dlatego też dziś zdradzę Wam moje 3 skuteczne sposoby na tanią i wygodną wysyłkę.

  1. Redukcja gabarytu i wagi

Co prawda przesyłka nie jest rzeczą, którą można tak łatwo odchudzić, a jednak warto poszukać takich rozwiązań, które pozwolą zaoszczędzić na gabarycie. Każdy, kto choć raz wysyłał paczkę doskonale wie, że to właśnie od gabarytu – wielkości paczki i jej wagi zależy cena przesyłki. Zawsze gdy mam coś wysłać wybieram najmniejsze z pudełek, a miejsce, które pozostaje staram się zapełniać folią bąbelkową czy specjalnymi woreczkami z powietrzem, które chomikuje z innym paczek, które otrzymuję przy okazji zakupów w sieci. Ten sposób jest idealny. Nie wrzucam do paczki niczego co mogłaby zwiększyć niepotrzebnie wagę paczki.

  1. Optymalizacja czasu przesyłki

Cena wysyłanej przesyłki jest bardzo często zależna od czasu dostawy jej od adresata. Jeśli nie zależy nam na czasie warto wybierać przesyłki, które będą dostarczane w dłuższym terminie czasu np. 3-5 dni.

  1. Wybór odpowiedniego dostawcy

Właściwie tutaj tkwi całe sedno sprawy. Wysyłając przesyłkę oczekujemy, że adresat otrzyma ją na czas, szybko, w niezmienionym stanie a jednocześnie cena nie będzie zbyt wygórowana. Nie bez znaczenia jest również wygoda w nadaniu przesyłki. Idealnym rozwiązaniem jest możliwość obsługi on-line i taką możliwość daje nam właśnie Envelo - spółka-córka Poczty Polskiej zajmująca się świadczeniem e-usług pocztowych, czyli taka „Poczta Polska przez internet”.


Paczka pocztowa Envelo to idealne rozwiązanie dla każdego, kto swobodnie czuje się w sieci i ceni nowoczesne rozwiązania. Paczkę można wysłać w niskiej cenie 10,99 za paczkę do 2 kg, 16,99 za paczkę do 5 kg. A co najważniejsze paczkę możemy zostawić na poczcie polskiej nie czekając w kolejce. Pewną nowością jest dla mnie możliwość personalizacji przesyłki np. poprzez dodanie własnego obrazka do przesyłki.

Rejestracja w platformie Envelo zajmuję dosłownie chwilę. Można się zarejestrować również korzystając z FB. Wysyłka paczki poprzez Envelo jest bardzo wygodna, oszczędzamy nie tylko pieniądze ale również czas.

A Wy jakie znacie inne sposoby na tanią i wygodną przesyłkę?