Pampers Active Baby Dry – opinia


Dzisiaj chcę podzielić się z Wam moją opinią na temat pieluszek Pampers Active Baby-Dry. Jako mama dwójki maluszków z pieluszkami mam do czynienia już przeszło dwa i pół roku, choć teraz z pieluszek korzysta już tylko moja córka. Stosowaliśmy pieluszki różnych marek, również Pampers dlatego przyznam się szczerze, że mam już wyrobione zdanie na temat idealnej pieluszki dla maluszka. Jeśli jesteście ciekawi co mojego zdania zapraszam do lektury postu.

Opis producenta:

Pieluszki Pampers Active Baby-Dry posiadają wytłaczaną warstwę chłonną i wkład, który wchłania i zatrzymuje wilgoć wewnątrz pieluszki, nawet do 12 godzin. Dlatego Twój maluszek może się cieszyć suchością i komfortem przez całą noc, co noc. Miękkie, elastyczne boczki pieluszek Active Baby-Dry dopasowują się do ciała, zapewniając dziecku przytulność i wygodę.

Pampers Active Baby Dry – moja opinia


Zewnętrza warstwa pieluszki jest barwiona, w fajne dziecięce wzorki. Tylko, że to akurat dla mnie jest bez znaczenia. Moja córka nie chodzi w samej pieluszce, więc nie o design tutaj chodzi, ale muszę przyznać, że wizualnie pieluszka jest bardzo ładna.W ramach projektu mogłam wykonać test suchości pieluszki. Potrzebna była mi pieluszka, ok. 150 ml wody, butelka z smoczkiem oraz oczywiście nożyczki. Test wykonałam z czystej ciekawości, bo chciałam się przekonać czy rzeczywiście wilgoć jest w 100% zatrzymywana w wewnątrz. Faktycznie pieluszka jest tak skonstruowana, że pozwala na równomierne rozprowadzanie wilgoci. Woda, którą wlałam została zatrzymana w mikroperełkach. Początkowo dotykając warstwy można było odczuć delikatną wilgotność. Jest to zrozumiałe, bo przecież coś co było mokre natychmiast nie będzie suche. Potem warstwa zaczęła wysychać i była sucha.

W praktyce z chłonnością również było dobrze, przez cały czas testowania nie mieliśmy żadnych niemiłych niespodzianek w nocy. Pieluszka spokojnie starczała na całą noc, nie przeciekała.

Pieluszka bardzo dobrze dopasowywała się do pupy mojej córeczki, a nieraz z innymi pieluszkami miałam takie przygody, że potrafiła się zawijać czy wykręcać sprawiając niemiłą niespodziankę. Były po prostu zbyt sztywne.
Przyznam się też szczerze, że z początku bałam się, że pieluszka może uczulić czy będzie odparzać. Słyszałam takie głosy, że miało to miejsce u niektórych z Was. Pamiętajmy jednak, że każde dziecko jest inne. Całe szczęście u nas wszystko było w porządku, choć skóra mojej córki nie należy do najłatwiejszych.

Bardzo ważną cechą na którą zwracam uwagę przy wyborze pieluszek jednorazowych dla moich dzieci jest ich grubość. Kiedyś kupiliśmy pieluszki innej marki, które były dość grube i męczyliśmy się z nimi okrutnie. Pieluszki Pampers są cienkie, więc są idealne na każdą porę roku.

Jedną wadą pieluszek jest cena. Pieluszki nie należą do najtańszych i mogły być trochę tańsze. W Rossmanie rozmiar 4 – 64 szt. możemy kupić za 55.99 co daje 0.87 zł za 1 pieluszkę (z kartą rossnę wychodzi trochę taniej).

Ogólnie pieluszki spełniły moje oczekiwania. Miały odpowiednią chłonność, grubość, dobrze się dopasowywały i nie uczulały, co było dla mnie strasznie ważne. A jaka jest wasza opinia na temat pieluszek Pampers Active Baby-Dry?