Gluck – czyli polskie ubranka dla każdego dziecka


Moda dziecięca jest tematem rzeką. Na rynku mamy tyle firm, które szyją i projektują ubranka dla dzieci, że czasem aż trudno się zdecydować. Z jednej strony zalewają nas ubranka z sieciówek, z drugiej ubranka polskich marek, których ostatnio powstaje coraz więcej.

Polskie (nie)znaczy drogie...

Możemy wesprzeć polskiego producenta, kupując od niego ubranka albo zachodnie korporacje. Istotną kwestią jest oczywiście cena i jakość produktów. Niestety moim zdaniem wciąż krzywdzącym mitem jest przekonanie, że polskie ubranka dla dzieci są dużo droższe od tych zagranicznych. Okazuje się, że nie do końca jest to prawdą. Często mogła się o tym przekonać buszując po sklepach podczas wyprzedaży, obniżki cenowe są bardzo duże, a jakość ubranek niezastąpiona.


Gluck Fashion - ubranka dla każdego dziecka

Dziś chcę przedstawić Wam właśnie jedną z polskich firm, będących producentem ubranek dziecięcych i nie tylko - Gluck, która w swoim asortymencie posiada ubranka naprawdę dobrej jakości a jednocześnie w przystępnej cenie.


Gluck specjalizuje się w produkcji odzieży dla niemowląt oraz pościeli. Działa na rynku już ponad 30 lat, nie jest więc nowym producentem, który nie posiada doświadczenia i dopiero wchodzi na rynek. Ubranka firmy posiadają znak Bezpieczny dla dziecka (atest, który jest wydawany przez Instytut Włókiennictwa). Dodatkowo produkty posiadają status wyrobu antyalergicznego. Jest to dla nas szczególnie ważne zwłaszcza przy atopowym zapaleniu skóry, z którym walczymy u córki.

Ubranka bezszwowe

Gluck jako jedyny polski producent stosuje w swoich ubrankach płaski szew, dzięki temu ubranka zapewniają maksymalny komfort każdemu dziecku. Szew nie odciska się na skórze, a także nie powoduje bolących podrażnień. Dodatkowo tkaniny, z których zostały uszyte ubranka są lekkie, przewiewne i oddychające. 

Gluck - Cukiernia u Króliczka, kaftanik, body, spodnie

Gluck - Cukiernia u Króliczka body

Nasza opinia

Mam kilka ubranek tej firmy. Cena jest bardzo przystępna i to obala mit, że ubranka polskich producentów są drogie. (w promocji body są już od 8,40 zł,  kaftaniki od 9,30 zł, a pajace od 14,10 zł) Body ze ślicznym okrągłym kołnierzykiem są idealne pod sukienkę. Ubranko ma bardzo dziewczęcy, dziecięcy charakter i to najbardziej mi się podoba, bo przecież dziecko, to dziecko nie ma co na silę czynić go dorosłym... To przyjdzie z wiekiem. Ubranko zapinane jest na zatrzaski, dzięki temu zakłada się je dość szybko i sprawnie. Rozmiarówka jest wydrukowana na ubranku. Dla mnie to duży plus, bo wielokrotnie miałam tak, że metki trzeba było odcinać a potem zastanawiałam się, jaki rozmiar ma dany ciuszek. Dodatkowo też o czym już wcześniej pisałam ubranka posiadają atesty.