Na pomoc! Dziecko się nudzi Gotowa ściąga zabaw

Książka Na pomoc Dziecko się nudzi

Na pomoc! Dziecko  się nudzi Gotowa ściąga zabaw - czyli jak przez kreatywne gry rozwijać zdolności i twórcze myślenie u dziecka -  lektura obowiązkowa dla każdego rodzica bo przecież nie ma chyba nikogo, kto by nie doświadczył jak to jest gdy dziecko się nudzi. 


Kupujemy nowe zabawki, książki starając się choć na chwilę zająć czymś małego człowieka. Wszystko to jednak działa doraźnie. Dziecko się nudzi nową zabawką i czasami ma się wrażenie, że choć w domu posiada ich już sto brakuje tej sto pierwszej. Nic bardziej mylnego... Warto szukać zabawek i zabaw uniwersalnych, kreatywnych, które nie tylko nie znudzą się dziecku ale pomogą mu się właściwie rozwijać. Chciałabym jako mama posiadać umiejętność wymyślania i proponowania przeróżnych zabaw, dla moich dzieci tak aby się nie nudziły i spędzały przyjemnie czas. Z pomocą przychodzi mi publikacja Natalii i Krzysztofa Minge Na pomoc! Dziecko się nudzi Gotowa ściąga zabaw.

Kilka słów o autorach książki Na pomoc! Dziecko się nudzi

Natalia i Krzysztof Minge – to rodzice trójki dzieci, z zawodu psychologowie dziecięcy zajmujący się wspieraniem rozwoju dzieci. Prowadzą poradnie psychologiczną, gdzie pomagają dzieciom w radzeniu sobie z emocjami, kłopotami związanymi z dostosowaniem się do systemu edukacji. Starają się pokazać w jaki sposób efektywnie można wykorzystać potencjał własnego umysłu, tak aby łatwiej przyswajać wiedzę już od najmłodszych lat.O książce Na pomoc! Dziecko się nudzi Gotowa ściąga zabaw:

Książka jest poradnikiem skierowanym do rodziców i opiekunów, który ma pomóc w rozwijaniu u dzieci m.in. koncentracji, pamięci, spostrzegawczości czy wyobraźni przestrzennej. Poradnik powiedziałabym jest swoistą instrukcją korzystania z załączonej płyty komputerowej zawierającej gry edukacyjne.


Moja recenzja publikacji:

Wiem, że przyjdzie taki czas, że moje dzieci będą kochały spędzać swój czas przed ekranem komputera czy telewizora. Nie wyobrażam sobie, żebym miała całkowicie zabronić im korzystania z mediów, ale wiem, też, że będę musiała być odpowiedzialna za programy i treści z których korzystają. Chciałabym aby były to właśnie gry, które będą bezpieczne dla dziecka, pozbawione przemocy i takie które uczą i rozwijają.

Gdy pierwszy raz przejrzałam pobieżnie książkę Na pomoc! Dziecko się nudzi Gotowa ściąga zabaw i zobaczyłam płytę, która jest do niej dołączona, uznałam, że jest to kolejna seria gier edukacyjnych. Nie będzie tutaj nic co mnie zaskoczy. Ot takie tam gry dla dzieci, które korzystają z komputera. Kilka dni później na spokojnie zaczęłam czytać książkę i przejrzałam dołączoną płytę aby przekonać się czy moje pierwsze wrażenie było trafne. I z całym zawstydzeniem muszę przyznać, że myliłam się i to bardzo...

Książka Na pomoc! Dziecko się nudzi Gotowa ściąga zabaw to nie zwykła książka i płyta z grami edukacyjnymi, to prawdziwa skarbnica owszem gier ale też zabaw, którymi możemy się bawić w każdym miejscu czy to domu, na dworze czy będąc w podróży. I oto właśnie mi chodziło. O książkę, która będzie swoistym elementarzem najróżniejszych kreatywnych zabaw.

Opisy zabaw są bardzo zrozumiałe, a część propozycji po prostu zaskakuje. Zaczęłam się zastanawiać, dlaczego ja nigdy na to wcześniej nie wpadłam aby się bawić z dzieckiem w taki sposób. Okazuje się, że zabaw może być bardzo dużo. Ta książka jest idealna dla rodziców, którym brakuje pomysłów na kreatywne zajęcie czymś swoich dzieci. Zabawa z dzieckiem może być naprawdę bardzo prosta i przyjemna trzeba wiedzieć tylko jak się z nim bawić.

W książce znajdują się plansze edukacyjne do wydrukowania, a także kolorowanki. Książka Na pomoc! Dziecko się nudzi Gotowa ściąga zabaw nie narzuca więc rodzicom i dziecku tylko jednej zabaw poprzez gry edukacyjne, daje dużo więcej możliwości i to na każdą porę roku. Płyta i książka jest podzielona na zabawy pogrupowane według pór roku: Wiosna. Lato, Jesień, Zima.
I co najważniejsze, wybaczcie, że zostawiłam to na sam koniec, proponowane w książce zabaw stają się idealną sposobnością do wspólnej zabaw rodziców z dzieckiem. To doskonała integracja dla rodziny i wzmocnienie wzajemnych więzi, a jak wiadomo czas spędzony z rodzicami jest dla dziecka sto razy cenniejszy niż gdy bawi się samo.

ZRZUTYz PROGRAMU: 

INFORMACJE o książce:

Tytuł : Na pomoc! Dziecko się nudzi + DVD  
Podtytuł: Jak przez kreatywne gry rozwijać zdolności i twórcze myślenie u dzieci. Gotowa ściąga zabaw.
Autor: Natalia i Krzysztof Minge
Wydawnictwo: Formsoft
Oprawa: twarda
Rok wydania 2015
Liczba stron: 152

Chcesz wiedzieć więcej o książce czy poznać inne publikacje z serii Akademia Umysłów koniecznie zajrzyj na stronę wydawnictwa.