Wózek Caretero Monaco - opinie, recenzja

wózek spacerowy, spacerówka caretero

Nie tak dawno pisałam Wam, że będziemy recenzować wózek Caretero Monaco. Dziś po miesiącu użytkowania mogę podzielić się z Wami moją opinią i spostrzeżeniami na temat wózka, zwłaszcza, że korzystaliśmy z niego zarówno podczas codziennych spacerów jak i rodzinnych wyjazdów. 


Wózek Caretero Monaco – dane techniczne:


Wózek Caratero Monaco jest typowym wózkiem spacerowym (lekką spacerówką), który jest oparty na lekkiej ramie aluminiowo-stalowej. Można z niego korzystać od 6 miesięcy życia dziecka, do ok. 2,5 - 3 roku życia (maksymalna waga dziecka to 15 kg). Wózkiem jeździła przeważnie moja 16 miesięczna córka, choć i zdarzyło się mi wozić i mojego 2,5 rocznego syna. Wózek waży bardzo niewiele bo 8 kg. Prowadzi się go bardzo wygodnie po każdej nawierzchni dzięki amortyzacji wszystkich czterech kół. Przednie koła są podwójne (średnica 18cm) posiadają amortyzację i możliwość blokady. Natomiast tylne 20-centymetrowe koła wyposażone są w centralny hamulec blokujący.rozłożony wózek caretero monaco


Zalety Caretero Monaco:


Lekkość

Wózek Monaco jest naprawdę lekki, choć wiem, że na rynku można znaleźć jeszcze lżejsze, ten prowadzi się naprawdę cudownie. Spacerówka jest bardzo zwrotna i naprawdę bardzo zgrabna.

Składanie wózka
Składanie wózka odbywa się za pomocą jednej ręki, dzięki intuicyjnemu systemowi Press&Push Super rozwiązanie, tego właśnie oczekuję od wózka aby móc go łatwo i szybko złożyć w razie potrzeby. Znacznie ułatwia to przygotowanie do przewożenia czy przenoszenia spacerówki.

Tacki

Standardowym wyposażeniu wózka znajdują się dwie tacki z miejscem na kubek czy butelkę. Dla mnie jest to rewelacyjne rozwiązanie. Bez problemu mogę nakarmić córkę na dworze, jak w krzesełku do karmienia. Rewelacja, po prostu rewelacja! Koniec z kabłąkiem, który zazwyczaj i tak był obiektem do gryzienia. Wygodna, łatwa w czyszczeniu tacka może również służyć jako miejsce do zabawy. Dziecko może wygodnie czytać swoją ulubioną książeczkę czy bawić się innymi zabawkami.

Rozkładana budka

Budkę można przedłużyć czy złożyć jedną ręką, nie musimy mocować się z jakimiś przyciskami. W zestawi jest dołączony również pokrowiec na nóżki przydatny do osłony w chłodniejsze dni. Poza tym w budce znajduje się okienko, przez które widoczne jest dziecko.

Rozkładane siedzisko

Oparcie posiada 4-pozycyjną regulację nachylenia, w tym jest możliwość rozłożenia na płasko.

logo wózka monaco

Pojemny kosz na zakupy
Na razie kosz służy nam do przewożenia zapasowych ubranek, zabawek czy innych gadżetów. Nie chodzę wózkiem na zakupy z moimi dziećmi, wielkie kosze nie są mi potrzebne, ale z rozmów z innymi miejskimi mamami wiem jakie jest to ważne. Pojemność kosza jest naprawdę dość spora, więc śmiało można przewozić codzienne zakupy czy inne rzeczy.

Regulowany podnóżek

Podnóżek jest wytrzymały z możliwością nachylenia.

Niewielki rozmiar

Wózek Monaco składa się do niewielkich rozmiarów, dzięki temu jest dość wygodny do przewożenia. Nie zajmuje całego bagażnika i spokojnie w naszym checzbeku mieścimy wózek, dwie torby i inne dziecięce gadżety.

Cena 
Wózek Caretero Monaco kosztuje ok 350 zł. Nie jest to duży wydatek dla przeciętnego rodzica. 

Wady Wózka Caretero Monaco:


Póki co nie znalazłam i muszę przyznać, że jestem bardziej zadowolona z tego wózka niż z Espiro, którego mamy. Może dlatego, że wolę jak wózek ma z przodu tackę niż kabłąk. Można się przyczepić do elementów plastikowych, rysują się, ale tego chyba nie da się uniknąć. 

A oto filmik z naszego pierwszego spaceru:

Krótkie podsumowanie recenzji:


Wózek Monaco od Caretero to funkcjonalna, lekka spacerówka, z której możemy korzystać zarówno w warunkach miejskich jak i wiejskich. Niestraszna jej żadna powierzchnia, brukowa kostka czy polne ścieżki. W każdych warunkach sprawdzi się doskonale. Wypróbowałam i potwierdzam, że nic się złego nie dzieje.
[full_width]