Królik Iluzjonista i Festiwal Sztuk Magicznych

 
Dzieci już od najmłodszych lat uwielbiają magię i chętnie wyruszają w świat fantasy.  I właśnie z myślą o nich powstała książka "Królik Iluzjonista i Festiwal Sztuk Magicznych", która zaangażuje niesamowicie małego czytelnika. 

Autorką książki jest Patricia Geis, a głównym bohaterem oczywiście tytułowy Królik, który zabiera nas w świat pełen magii oraz iluzji. Dzięki tej publikacji możemy się przekonać jak cienka jest granica między tymi dwoma zjawiskami. Na pięknie ilustrowanych stronach poznamy, aż 25 różnych sztuczek magicznych, które tak naprawdę nie do końca są sztuczkami, a raczej złudzeniami optycznymi. Autorka podpowiada jak należy czytać opowiadanie, na co patrzeć aby zobaczyć ten magiczny efekt. 

Książka jest świetna zarówno dla dzieci, jak dorosłych. Zanim zaczęłam ją czytać moim dzieciom, sama dokładnie naocznie musiałam przekonać jak wyglądają te magiczne sztuczki. 

Książka niezwykle angażuje czytelnika, co z pewnością jest jej zaletą. Konieczna jest jednak umiejętność koncentracji aby w pełni cieszyć się historiami zawartymi w publikacji.


Opis książki:
Tytuł: "Królik Iluzjonsta i Festiwal Sztuk Magicznych"
Autor: Patricia Geis
Data premiery: 2016-09-28
Wydawnictwo: IUVI
Rok wydania: 2016
Oprawa: twarda
Format: 21x26 cm
Liczba stron: 32