Jaka oliwka dla noworodka?


Idealna oliwka dla dziecka powinna być przede wszystkim bezpieczna i na tyle delikatna, aby nie powodować podrażnień, czy uczulenia. Jest to sprawa dość jasna i oczywista. Na rynku dostępny jest szeroki asortyment oliwek dla dzieci. Jak jednak wybrać tę właściwą oliwkę dla noworodka? Nie warto przecież eksperymentować na dziecku. Postaram się odpowiedzieć na to pytanie, podając kilka prostych zasad, którymi należy kierować się przy wyborze.

Dziecko ma inną skórę, która wymaga odmiennej pielęgnacji niż skóra dorosłego. Odkąd moja córka zaczęła mieć problemy ze skórą, zaczęłam starannie dobierać kosmetyki. Zwracam szczególną uwagę nie tyle na cenę, czy nawet markę, a na naturalny i przyjazny skład. Tak naprawdę to jest podstawa. A niestety wiem sama po sobie, że kiedyś rzadko zwracałam uwagę na etykiety.  Wybierając oliwkę dla niemowląt, należy szczególną uwagę poświęcić składowi produktu. Dobrze jest, gdy kosmetyk posiada w swoim składzie składniki pochodzenia naturalnego. Np. oliwka Equilibra Baby zawiera aż 99% składników pochodzących prosto z natury. W skład oliwki wchodzi olej słonecznikowy, olejek ze słodkich migdałów, witamina E oraz Bisabolol. Oliwka ma przede wszystkim odżywiać, nawilżać, upiększać, koi i oczywiście utrzymywać elastyczność skóry. 
wygląd oliwka equilibra baby


Skład Naturalna oliwka pielęgnacyjna 0m+ Equilibra Baby: (spisany z buteleczki produktu)
- Helianthus Annuus Hybrid Oil - emolient tłusty
- Prunus Amygdalus Dulcis Oil, - olej ze słodkich migdałów
- Tocopheryl Acetate - pochodna witaminy E
- Parfum, 
- Bisabolol - substancja czynna zawarta w ekstrakcie z rumianku.
 
Dodatkowo dobrze jest gdy, kosmetyk nie zawiera SLES i SLS, parabenów, barwinków, wazeliny. Jest to szczególnie ważna informacja dla wszystkich osób pozytywnie zakręconych na punkcie ekologii i natury, ale również dbających o zdrowie. Produkt musi więc być dostosowany do wieku dziecka. Wybierając oliwkę, trzeba również zwrócić uwagę na informację, czy może być ona stosowana już od pierwszych dni po narodzeniu. Czasami taka informacja jest zastępowana na opakowaniu znaczkiem 0+.

Cel oliwek jest oczywiście prosty, mają nawilżać i jednocześnie chronić delikatną skórę niemowlęcia. Oliwka sama w sobie jest tłusta, ale musi być również delikatna i wchłaniać się bardzo szybko. Jeśli kosmetyk, nie pozostawia jakieś tłustej warstwy, mam pewność, że nic złego niestanie się z naszymi ubrankami. Należy zawsze pamiętać, że powodzenie używania produktu zależny również od samego sposobu nakładania kosmetyku. Zbyt duża ilość oliwki może spowodować, że się ona po prostu niewchłonięte w skórę. Tak jest z każdym kosmetykiem.

przykładowy skład oliwki

My ostatnio używamy oliwki Equilibra Baby. I tak naprawdę nie mam się czego przyczepić. Ma dobry skład, co wynika z analizy, którą Wam przedstawiłam. Dodatkowo ma delikatny zapach. To mi w zupełności odpowiada. Nie lubię produktów dla dzieci, które są bardzo intensywne. Ceną to ok. 20 zł za 200 ml Powiedziałabym, że to średnia półka cenowa. Warto jednak zapłacić więcej i wybrać oliwkę dla noworodka, która ma dobry skład. Będziemy mieli pewność, że nie wsmarowujemy w dziecko kolejnej porcji czystej chemii.