Jak samodzielnie wykonać nietypowe oświetlenie drzewka bożonarodzeniowegoCenisz sobie dekoracje wykonane własnoręcznie, a może znudziły ci się już standardowe lampki świąteczne? Jeśli masz trochę czasu, by poeksperymentować z dekoracjami bożonarodzeniowymi, wypróbuj poniższe sposoby na samodzielne przygotowanie oświetlenia choinki.

Zamień lampki choinkowe w małe gwiazdki

Doskonałym sposobem na oryginalną dekorację choinki jest samodzielne przygotowanie wyjątkowych światełek. Pięknie prezentować się będą na bożonarodzeniowym drzewku małe, świecące gwiazdki. Ich wykonanie jest bardzo proste, a efekt murowany. Do tego celu potrzebne będą zwykłe lampki choinkowe, najlepiej w jednym kolorze, a także arkusz perforowanego plastiku. Za pomocą szablonu na arkuszu narysować należy odpowiednią ilość gwiazdek w dowolnym rozmiarze; następnie wycinamy je za pomocą nożyczek lub małego nożyka do papieru. W każdej gwiazdce wyciąć należy również mały otworek, przez który przełożymy lampkę, mocując elementy do sznura. Inną możliwością jest zaczepienie gwiazdek za pomocą ogniw do biżuterii. Warto wiedzieć, że „zwykłe” lampki choinkowe możemy wykorzystać też do oświetlenia domu i wyczarowania w ten sposób wyjątkowej atmosfery; ciekawe inspiracje znajdziesz tutaj: https://www.castorama.pl/inspiracje-i-porady/urzadzanie/lampy-oswietlenie/zrob-to-sam-oswietlenie-z-lampek-choinkowych.html.

 

Koronkowe kwiaty na choince

Pięknym i bardzo nietypowym sposobem na ozdobienie choinki jest zastosowanie elementów dekoracyjnych wykonanych na szydełku. Jeśli masz dużo wolnego czasu i odpowiednie umiejętności, możesz pokusić się o przygotowanie koronkowych kwiatów lub gwiazdek. W połączeniu ze światełkami choinkowymi stworzą naprawdę niepowtarzalną dekorację drzewka.

 

Świecące muszelki odmienią drzewko

Bardzo prostym, a zarazem niezwykle efektownym sposobem na oryginalną dekorację choinki jest zamocowanie muszelek na światełkach choinkowych. Do tego celu potrzebne będą muszle odpowiednio duże i tak ukształtowane, że do ich środka wetknąć można małe lampki choinkowe. Delikatne światło, rozproszone przez muszle, stworzy efekt stylowy i elegancki.

 

Tradycyjne świeczki na świątecznej choince

Mało kto odważy się na zastosowanie prawdziwych świeczek na świątecznym drzewku. Można jednak stworzyć ich imitacje, bezpieczne i bardzo efektowne. Wystarczy, że tam, gdzie powinien tlić się płomyk, zamocujemy lampki choinkowe. Takie sposób upięcia lampek będzie bardzo pracochłonny i żmudny, warto jednak podjąć wyzwanie, aby móc cieszyć się piękną, wyjątkową choinką.


Zamiast sznura światełek – pojedyncze, duże lampki

Dobrym pomysłem na niestandardową dekorację choinki jest zastosowanie dużych lampek zamiast sznura drobnych światełek. Takie świecące kule oprawić można w przygotowane samodzielnie ozdoby. Do tego celu przydać się może delikatna koronka, która stworzy na rozświetlonej powierzchni dekoracyjny wzór.

Świąteczne lampki choinkowe nie muszą być nudne. Jeśli cenisz sobie oryginalność i chcesz samodzielnie przygotować ozdoby choinkowe, możesz pokusić się także o własnoręczne stworzenie nietypowych światełek. Do sprawdzonych sposobów należy przygotowanie gwiazdek z perforowanego plastiku; pięknie prezentują się lampki oprawione w kwiaty czy gwiazdy zrobione na szydełku. Jeśli tylko mamy trochę czasu, warto poruszyć wyobraźnię i stworzyć naprawdę wyjątkową choinkę.

Zawsze byłam za niestandardowym oświetleniem, nie tylko tym świątecznym, o nietypowych lampkach dla dzieci możecie przeczytać tutaj:  http://www.matkamezatka.pl/2016/10/lampki-dzieciece-nocne-nasze-hity.html