Jakie zabawki warto kupować 2-latkom?


Większość rodziców myśli, że nie ma nic łatwiejszego niż kupno zabawki dla 2-letniej pociechy – wystarczy znaleźć te wydające głośne dźwięki lub kolorowe. Nic bardziej mylnego! Jako opiekun musisz zdać sobie sprawę, że w ciągu pierwszy lat życia Twojego dziecka to Ty masz największy wpływ na jego rozwój. Zamiast kupować byle jakie gadżety, postaw na te, które będą nie tylko bawić, ale też uczyć. Zastanawiasz się co będzie odpowiednie dla Twojego szkraba? Koniecznie przeczytaj mój najnowszy tekst! Podpowiadam w nim, jakie zabawki warto kupować 2-latkom.

Zabawki wpływające na rozwój motoryczny

Masz w domu krnąbrnego i nie mogącego usiedzieć w miejscu 2-latka? W takim razie obowiązkowo powinnaś wyposażyć go w zabawki, które wpłyną na jego rozwój motoryczny (ruchowy). W tym wieku Twoje dziecko otwiera pudełka i szuflady, stoi prosto, zaczyna biegać, zaczyna wchodzić po schodach, nabiera poczucia rytmu, a do tego potrafi już np. rzucać piłką. Co więc powinno znaleźć się w jego zabawkowym „menu”? Na pewno różnego rodzaju bujaki, huśtawki, wózki (lub inny gadżet do pchania oraz ciągnięcia, np. pchacze), krążki, drewniane puzzle, skoczki (gumowe zabawki do skakania) lub konie na biegunach czy rowerki biegowe.Zabawki stymulujące wyobraźnię


Już od najmłodszych lat warto rozwijać u swojego dziecka kreatywność – obecnie to najbardziej pożądana cecha, nie tylko przez nauczycieli, ale też pracodawców. Jeśli chcesz, żeby Twoje dziecko nie miało z tym problemu, musisz kupować mu gadżety stymulujące wyobraźnię. Jakie zabawki można zaliczyć do tego grona? Na pewno wszystkie te, które „udają” życie codzienne (przy okazji wpływając na rozwój społeczny) – przybory kuchenne, lalki oraz domki dla nich (z wyposażeniem), pojazdy (samochody, samoloty, pociągi) oraz pluszaki. Na pewno takie są też popularne klocki Lego. Zawsze wydawało Ci się, ze to dobre rozwiązanie dla nieco starszych dzieci? Nic bardziej mylnego! W ofercie marki znajdziesz m.in. dostępną w https://salonklockow.pl kolekcję Lego Duplo, która sprawdzi się już nawet u 1,5-rocznych pociech! Co jest zaletą tej serii? Przede wszystkim różnorodność – bez problemu znajdziesz zestawy zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców.


Zabawki rozwijające zdolności artystyczne

Nie możesz też zapomnieć o zabawkach rozwijających zdolności artystyczne. W pokoju Twojego dziecka nie powinno zabraknąć różnego rodzaju flamastrów, kredek, farb (maluchy upodobały sobie zwłaszcza te do malowania rękoma) oraz różnego rodzaju papierów do wydzierania. Do tego, obowiązkowo piasek kinetyczny i ciastolina (bardzo intensywnie poprawiające umiejętności manuale). Na pewno sprawdzą się też zabawki muzyczne, np. instrumenty takie jak flet, cymbałki, minipianinka, bębenki, harminijki czy tamburyn, które wpływają na koordynację ruchową i zmysł słuchu, a do tego kształtują poczucie rytmu i rozwijają wyobraźnię.