Depilacja laserowa w domu – jaki model depilatora wybrać?Skutecznym sposobem na pozbycie się owłosienia na skórze jest depilacja laserowa. Wiele gabinetów kosmetycznych oferuje depilację laserową, która jest o wiele skuteczniejsza niż tradycyjne metody. Zabiegi trzeba jednak wiele razy powtarzać, a ich koszt jest wysoki. Alternatywą okazuje się zabieg wykonany samodzielnie w domu, przy pomocy depilatora laserowego. Jaki model wybrać?


Dlaczego zdecydować się depilację laserową?
Panie, które korzystały z zabiegu w salonie kosmetycznym podkreślają, że metoda jest bezbolesna i naprawdę skuteczna. Dlaczego? Przede wszystkim depilator laserowy nie wyrywa włosów, a działa na zasadzie fototermolizy, czyli emituje światło, które przenikając do cebulki włosa, niszczy go, a ten samoczynnie obumiera. Metoda jest całkowicie bezpieczna dla naszego zdrowia.
Aby pozbyć się owłosienia zabieg należy kilkakrotnie powtórzyć. Wadą takiego rozwiązania są wysokie ceny zabiegów w salonach kosmetycznych, dlatego warto zaopatrzyć się w depilator laserowy i samodzielnie go używać. Urządzenie będzie znacznie tańsze od tego z profesjonalnego gabinetu, ponieważ cechuje się niższą mocą. Jednak nie poniesiemy dodatkowych kosztów związanych z jego użytkowaniem.Kolejnym plusem jest oszczędność czasu. Wybierając depilację w domowym zaciszu, same zdecydujemy, ile czasu poświecimy na wyrywanie włosów, a terminy wizyt w salonie nie będą nas obowiązywały.

Każda z nas ma indywidualny próg bólu, dlatego nie możemy wykluczyć, że depilacja laserowa może wywołać uczucie dyskomfortu w postaci szczypania. Jednak w porównaniu do tradycyjnych golarek, które wyrywają włoski – ból jest niemal niewyczuwalny, a sam efekt utrzymuje się o wiele dłużej.


Na co zwrócić uwagę przy zakupie depilatora laserowego?

Depilator laserowy jest droższy od tradycyjnego, a jego ceny zaczynają się od kilkuset złotych wzwyż. Który model wybrać? Jeśli mamy taką możliwość warto skorzystać z rad koleżanek, które użytkują dane modele i mają wyrobioną opinię na ich temat.

1. Warto wziąć pod uwagę powierzchnię działania – zwyczajowo wynosi od 3 do 4 cm. Im większa, tym więcej włosów można usunąć.

2. Warto zwrócić uwagę na żywotność lampy – większa ilość emitowanych impulsów przedłuża użytkowanie depilatora. Urządzania wielofunkcyjne, choć są droższe, przyciągają użytkowników możliwością wyboru mocy działania. To rozwiązanie sprawdza się przy depilacji okolic bikini i miejsc wrażliwych.

3. Niektóre urządzenia są wyposażone w system masażu lub chłodzenia skóry, który zmniejsza uczucie dyskomfortu podczas depilacji.

4. Czy marka urządzenia ma znaczenie? W tym przypadku czołowi producenci urządzeń kosmetycznych dla pań zdadzą egzamin. Przy nowych markach, które dopiero pojawiają się na rynku i proponują bardzo tanie urządzenia trzeba być ostrożnym. W końcu najbardziej chodzi, o jakość depilacji, a nie o cenę urządzenia.

5. Warto zwrócić także uwagę na jakość wykonania depilatora. Powinien być także poręczny – rękojeść musi być dobrze wyprofilowana, tak by depilacja nie była męcząca dla dłoni.