Jakie schody drewniane pasują do danego wnętrza?Każdy, kto dysponuje na tyle dużą przestrzenią domu, że może sobie pozwolić na klasyczne schody drewniane, jest szczęściarzem. Piękno naturalnego drewna, dostojny kształt schodów oraz elegancie wykończenie każdego detalu, będzie cieszyć nasze oko przez wiele lat.

Szukając odpowiednich schodów drewnianych dla własnego wnętrza, możemy zastanawiać się, które z nich będą najlepsze. Nie tylko pod względem aranżacyjnym, ale również czysto praktycznym – użytkowym. Znalezienie odpowiednich schodów może zająć nam trochę czasu, ale z pomocą fachowców na pewno będzie to wyłącznie przyjemne zadanie.

Idealne schody drewniane, czyli jakie?

Niestety nie jesteśmy w stanie jednoznacznie określić jaki typ schodów jest ogólnie najlepszy. Oczywiście warto wybierać produkty najwyższej klasy, wykonane z najlepszego drewna, perfekcyjnie wykończone w każdym detalu i posiadające przykuwającą wzrok kolorystykę. Tego typu schody drewniane produkuje firma Baront – marka posiadająca 25 letnie doświadczenie.

 

Główne rodzaje schodów wewnętrznych

Poza kwestiami związanymi z jakością surowca i ogólnie produktu, trzeba zwrócić uwagę na dostosowanie modelu schodów do naszych indywidualnych wymagań i preferencji, a także możliwości naszego domu. Ważny jest przede wszystkim rozmiar, szerokość stopni oraz kształt schodów. Niektórzy preferują schody o skręconej formie (wstęgowe), a inni proste lub „po łuku”. Obecnie bardzo dużą popularnością cieszą się też schody samonośne, które doskonale pasują do nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz lub pomieszczeń, którym trzeba dodać odrobiny lekkości. Kolejnym, wartym uwagi modelem, są schody dywanowe, które wyglądają jak rozwinięty dywan. Ten wyjątkowy efekt wizualny uzyskano dzięki temu, że każdy stopień stanowi podporę dla następnego, a cała konstrukcja jest samonośna. Schody dywanowe sprawdzają się w każdym, nawet niedużym pomieszczeniu. Również dodają wnętrzu lekkości.

 

Propozycja dla klasycznych, tradycyjnych wnętrz

Wspomniane wyżej schody wstęgowe najpiękniej wyglądają we wnętrzu klasycznym. Tworząc dom o takim charakterze, można zdecydować się na wyjątkowo stylowe i zdobne schody drewniane, które będą mogły stanowić najważniejszy element danego pomieszczenia. Warto zauważyć, że posiadają dość ciężkie stopnie, co jest ich ogromną zaletą, bo wykonano je z surowca najlepszej jakości.

Wybierając schody do naszego domu, należy mieć ustalony ogólny styl wystroju, jaki będzie obowiązywał. Jeżeli nie korzystamy z usług architekta, to warto zdecydować się na klasyczne rozwiązania, czyli nowoczesne, minimalistyczne schody do nowoczesnych wnętrz, a bardziej zdobne, klasyczne schody drewniane do tradycyjnych wnętrz. W razie wątpliwości dobrze jest skorzystać z porad specjalistów pracujących w takich firmach, jak Baront, którzy posiadają niezbędną wiedzę z zakresu stylizacji wnętrz, a także wieloletnie doświadczenie.