Kolejki dla chłopców i nie tylkoNa rynku mamy szeroki wybór przeróżnych kolejek dla chłopców. Można kupić kolejki elektryczne, wykonane z plastyku, bądź zdecydować się na bardziej ekologiczne rozwiązanie - kolejki drewniane. Drewno jest bardzo wytrzymałym surowcem i nadaje się do recyklingu. Wysoka jakość nie pozostaje bez wpływu na cenę. Czy warto więc wybrać taką zabawkę?Drewniana kolejka to idealny prezent dla chłopców, zarówno tych małych jak i już pełnoletnich. Sprawdzi się u dwu–, trzy– czy czterolatków. Niektórzy żartują, że taką zabawką bardziej zainteresuje się ojciec, niż syn. Na pewno jest w tym jakaś odrobina prawdy, bo nie ma nic bardziej wciągającego niż móc tworzyć przeróżne trasy i obserwować, jak pociąg mknie po szynach. Kolejka jest jednak tak uniwersalną zabawką, że mogą się nią bawić również dziewczynki. Na pewnym etapie życia dziecka, taka zabawka będzie praktyczna, zwłaszcza, że nie zawsze trzeba wybierać zabawki ukierunkowane typowo na płeć. Odkąd mam syna i córkę staram się wybierać takie zabawki, którymi będą się razem bawili.

Odkąd w naszym domu pojawiła się drewniana kolejka nie ma dnia, by moja dwójka nie bawiła się tą zabawką. Nasz zestaw jest jednym z podstawowych. Idealny jest na sam początek przygody z pociągami, aby sprawdzić czy rzeczywiście taka forma zabawy zainteresuje dziecko. W skład wchodzą drewniane tory oraz oczywiście malowana, drewniana lokomotywa i wagony łączone magnesami. Drewna jest naprawdę wytrzymałe, by u nas tory przeszły próbę wytrzymałości. Jednym mankament to, że czasami te wagoniki są niesforne i nie wiem dlaczego znikają w tajemniczych okolicznościach. Muszę potem dobrze przeszukiwać najmniejsze zakamarki mieszkania, aby znaleźć zgubę. Najczęściej wynika to po prostu z faktu, że syn bądź córka, tak zafascynowani zabawką potrafią ją nosić wszędzie ze sobą i często w wirze zabawy zapominają gdzie ją zostawili.

Sama budowa torów, jak dla mnie przypomina trochę układanie puzzli. Trzeba dokładnie dopasować poszczególne elementy, aby stworzyć swoją wymarzoną trasę przejazdową. Może dlatego, tak kocha się tą zabawkę, że daje duże możliwości i przede wszystkim wciąga. Budowa torów wymaga też sporej kreatywności, a co najważniejsze najfajniej jest jak bawi się cała rodzina. Bardzo lubię, jak dzieci angażują mnie w swoją zabawę i słyszę ich nawoływania - Mamo! Tato! Buduj! I tata i mama stają się czasów architektami wymarzonej trasy swojego syna i córki. Tak jak napisałam, nasz zestaw jest tym podstawowym, wyjściowym do budowy trasy kolejowej. W sklepie Hoplik.pl można dokupić inne elementy takie jak: dworzec, most zwodzony, dźwig, zwrotnice, skrzyżowania do kolejek czy ludziki, drzewka. Można stworzyć naprawdę super trasę kolejową z najróżniejszymi atrakcjami. Obawiam się, że ta nowa pasja będzie nas sporo kosztowała. Takie dodatki są naprawdę bardzo kuszące i z pewnością dodatkowo uatrakcyjniają zabawę. Już zastanawiam się nad zakupem dodatkowym części. Myślę, też o zaangażowaniu cioci i wujka. Dodatkowy element do kolejki, będzie stanowił bardzo dobry prezent na urodziny czy Święta Bożego Narodzenia. I tak u nas istniej zwyczaj, że dzieci coś dostają, więc można by wykorzystać taką okazję. Cieszę się, że poszczególne elementy zestawu tak szybko się nie zmieniają i dokupiony element za pół roku czy rok będzie nadal pasował do reszty.

Kolejki drewniane są ponad czasowe i myślę, że tak szybko nie znudzą się moim dzieciom. Z przyjemnością, zarówno mój mały chłopiec, jak dziewczynka będą do nich wracać. W przyszłości można taki zestaw podarować komuś, bądź po prostu sprzedać. Na pewno taka kolejka szybko znajdzie nowego nabywcę.