Equilibra Baby chusteczki oczyszczające - opinia


Delikatne chusteczki oczyszczające to kolejny produkt z serii Equilibra Baby, dedykowany dla wymagającej skóry dziecka. Producent zapewnia o wysokiej jakości chusteczek. Czy jest tak rzeczywiście? Przekonacie się czytając moją dzisiejszą opinię.

Kryteria, które wzięłam pod uwagę przygotowując recenzję to:
- skład,
- grubość / wielkość chusteczek,
- łatwość użytkowania,
- zapach,
- cena

Skład 

Chusteczki w 99% zawierają składniki pochodzenia naturalnego. Podstawowe to:
► glieryna roślinna, która chroni delikatną skórę,
► olejek z masłem Shea, który ma działanie odżywcze,
► wyciąg z nagietka, który zapobiega odparzeniom pieluszkowym
► kompleks nawilżający, którego celem jest kojenie,
► inulina, która pomaga zachować naturalną równowagę flory bakteryjnej skóry,
► aloes, który nawilża oraz chroni.
Chusteczki wykonane z naturalnego pochodzenia miękkiego materiału o strukturze plastra miodu. Konsystencja mleczka, którym nasączone są chusteczki umożliwia skuteczne przemywanie skóry bez pocierania. Oleje roślinne i naturalne, łagodne dla skóry lipidy mają działanie odżywcze. Dzięki wyjątkowym właściwościom aloesu to delikatny produkt, który sprawdzi się również w podróży do oczyszczania rąk i twarzy. Wskazany do pielęgnacji skóry noworodka (0+). Opracowany tak, by zminimalizować ryzyko wystąpienia alergii. Z olejkiem ze słodkich migdałów.

Warto również zwrócić uwagę na fakt, że produkt został przebadany klinicznie i dermatologicznie na zawartość niklu, jak również SLES i SLS, parabenów czy barwników. A warto pamiętać, że nikiel jest jednym z głównych alergenów powodujących reakcje uczuleniowe. 

Grubość / wielkość chusteczek

Chusteczki są dość wytrzymałe i tak naprawdę wystarczy jedna, aby powycierać rączki, buzie czy tylko oczyścić pupę niemowlaka. Wielkość jest idealna, dopasowana do dłoni. 

Łatwość użytkowania 

Chusteczki przechowywane są w standardowym foliowym opakowaniu z plastikowym, foliowym zapięciem. Użytkowanie jest na prawdę proste i mamy pewność, że zaczęte opakowanie nie będzie narażone na działanie czynników zewnętrznych. Chusteczki nie będą wysychały. Takie rozwiązanie jest o wiele wygodniejsze niż tradycyjne zamknięcie na klej. 

Zapach

Chusteczki Equilibra Baby posiadają delikatny zapach. Tą nutę zapachową posiada cała linia Equilibra Baby od oliwki, szamponu, po chusteczki właśnie. Jest to zarówno wada, jak i zaleta. Zapach jest ładny, ale gdy ktoś używa całej serii produktów z czasem może stać się zbyt monotonny i się znudzić. 

Cena

Opakowanie delikatnych chusteczek Equilibra Baby kupimy za około 16 zł. Jedna sztuka zawiera 72 nawilżane chusteczki. Jest to sporo, ale mamy pewność, że produkt, który używamy jest ekologiczny i spełnia wysokie normy. 

Podsumowanie opinii

Tak naprawdę nie mam zastrzeżeń do produktu. Można by się przyczepić do tego, że chusteczki mają taki sam zapach jak reszta produktów z serii Baby Line, ale w sumie o to chyba producentowi chodziło, żeby kosmetyki mały ujednolicony charakter. Użytkuje się je świetnie, a i wielkość opakowania jest dość duża. Chusteczki są ekologiczne i na pewno zadowolą nie jednego ekomaniaka.