Antywirus AVG Ultimate - opinie


Sprawy, dobrze chroniony komputer to podstawa  w mojej pracy i prowadzeniu blogu, dlatego też pamiętam o zainstalowaniu programu antywirusowego, zwłaszcza gdy przeinstalowuje system. Ostatnio zdecydowałam się na antywirus AVG Ultimate i dziś podzielę się z Wam moją opinią na temat tego programu. Mam nadzieję, że ta moja krótka recenzja pomoże podjąć decyzję tym, którzy jeszcze nie zdecydowali jaki antywirus wybrać, bądź też chcą przed instalacją sprawdzić opinie na temat antywirusa AVG. Przekonajcie się czy warto?

Program AVG Ultimate - opis

Na samym początku wyjaśnię Wam czym jest właściwie program AVG Ultimate. AVG Ultimate to nic innego jak  narzędzie do samodzielnego kontrolowania wydajności, bezpieczeństwa oraz i prywatność informacji na urządzeniach mobilnych (laptop, tablet, smartfon).
AVG Ultimate jest  kompleksowym narzędziem, które skupia w sobie kilka funkcji: 
- blokuje wirusy oraz inne złośliwe oprogramowania,
- potrafi skanować linki z sieci społecznościowych tj. Faceebok czy Twietter,
- zawiera niszczarkę plików, czyli chroni dan umożliwiając bezpieczne usuwanie plików,
- szyfruje prywatne hasła, chroniąc je tym samym,
- ostrzega przed szkodliwymi załącznikami do wiadomości email, 
- automatycznie aktualizuje bazę danych wirusów,
- działa jako antispam,
- posiada ulepszoną zaporę, chroniącą przed atakami hakerów,
- istnieje możliwość uzupełnienia programu o produkty uzupełniające.

Antywirus AVG Ultimate - moja opinia


Antywirus AVG nie jest pierwszym programem antywirusowym, z jakiego korzystałam. Zazwyczaj były to programy z darmową licencją. Program darmowy niestety nie zawsze spełniał swoją funkcję i zdarzały mi się problemy z zainfekowaniem komputera złośliwym oprogramowaniem. AVG posiada szereg funkcji, które pomagają mi w pełni chronić komputer. Zawiera antywirus oraz 30 dodatkowych narzędzi do porządkowania i przyspieszania komputera. Warto również podkreślić niezwykła prostotę w instalacji programu. Sama instalacja jest naprawdę bardzo intuicyjna i jestem pewna, że poradziłby sobie z nią nawet laik, w dziedzinie informatyki. Instalacja zamyka się w kilku krokach i naprawdę nie trzeba, jakiejś szczególnej wiedzy. A co najważniejsze zajmuję, kilka minut. 
Po zainstalowaniu programu  od razu przeskanowałam swój komputer. Co mnie bardzo mile zaskoczyło otrzymałam pełny raport o stanie oprogramowania. AVG Ultimate wskazał błędy, jak i usprawnienia, które pomogą podnieść wydajność komputera. Zawsze narzekam na zbyt wolną pracę sprzętu, a programu AVG podpowiedział mi skutecznie co mam zrobić, aby go przyspieszyć. Co mi się bardzo spodobało to możliwość czyszczenia plików śmieci, które pozostały po odinstalowanych programach, czy usuwanie skrótów do plików, które już istnieją. Świetna sprawa, bo zawsze chciałam mieć porządek w komputerze.


Cieszę się, że za pośrednictwem jednej licencji mogę chronić nieograniczoną liczbę urządzeń, a wszystko to za pomocą jednego panelu AVG ZenTM. Program może być instalowany również ma urządzeniach z systemem Android czy MAC.

Antywirus AVG Ultimate zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie i mam dobrą o nim opinię. Oczywiście staram się stale odkrywać nowe funkcje programu i z pewnością będę opisywać Wam na bieżąco moje spostrzeżenia. Jednak jestem naprawdę dobrej myśli, bo mam świadomość, ze wreszcie mój komputer jest dobrze chroniony. 

Jeśli nie wiecie, jaki program antywirusowy będzie idealnie dopasowany do waszych potrzeb, możecie skorzystać z ankiety na stronie producenta o tutaj... 

Na koniec mam dla Was jeszcze małą niespodziankę. Wszyscy czytelnicy mojego bloga mogą zakupić program AVG Ultimate z 30% rabatem! Wystarczy tylko podać swój adres e-mail, pobrać kupon i wpisać kod o treści: blgavgult30. 
 
Naprawdę świetna okazja i warto z niej skorzystać. Zachęcam bardzo gorąco.