Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do kształtu twarzy?Okulary przeciwsłoneczne są nie tylko ważnym dodatkiem uzupełniającym stylizację, ale również są niezbędne ze względu na swoje funkcje ochronne. Chronią zmysł wzroku przed niekorzystnym działaniem promieniowania UV. Długotrwałe przebywanie na słońcu może przyczynić się do uszkodzenia oka, a co za tym idzie pogorszenia widzenia. Warto więc nosić okulary, jednak musimy przy ty pamiętać, aby właściwie dobrać okulary przeciwsłoneczne do kształtu twarzy. Czytając różne porady, spotkałam się z bardzo fajnym sposobem wybierania oprawek.

 

Jak określić kształt twarzy?

Zanim zaczniemy wybierać właściwe okulary, powinniśmy określić kształt swojej twarzy.
Wyróżniamy twarz:
- owalną,
- okrągłą,
- prostokątną,
- kwadratową,
- trójkątną (szerokie czoło, przy linii brody szczególnie wysuniętej ku dołowi),
- odwróconego serca.
Bierzemy swoje zdjęcie lub stajemy naprzeciwko lustra i dopasowujemy jeden z kształtów.

 

Jakie okulary do owalnej twarzy?

Jeśli jesteś szczęśliwą posiadaczką/posiadaczem owalnego kształtu twarzy to w zasadzie sprawa jest ułatwiona. Bez względu na to, jaki kształt okularów przeciwsłonecznych wybierzesz, będą one do ciebie pasowały. Zaleca się jednak, aby oprawy miały kształt orzecha lub były zbliżone do szerokości twarzy.
 
Oprawy lekko zaokrąglone w dolnej części i proste w górze są idealne, w przypadku, gdy twarz ma kształt owalny, ale jest zdecydowanie dłuższa niż szersza.


Okulary przeciwsłoneczne o kształcie kocim KLIKJakie okulary do twarzy okrągłej?

Natomiast twarz okrągła bardzo często potrzebuje optycznego wyszczuplenia, dlatego warto wybierać okulary o kształcie prostokątnym, kwadratowym. Poleca się delikatne oprawki w ciemnych kolorach, które wysmuklą twarz.


Okulary przeciwsłoneczne o kształcie prostokątnym KLIK


Jakie okulary do twarzy prostokątnej?

Przy prostokątnej twarzy dobrze jest, jeśli okulary przeciwsłoneczne ją optycznie skrócą. Idealnym wyborem będą więc okulary o kształcie kocim, owalne bądź prostokątne. Najlepiej, kiedy okulary są lekko zaokrąglone u dołu. Można również eksperymentować z asymetrycznymi zdobieniami.

Okulary przeciwsłoneczne o kształcie opływowym - KLIK

Jakie okulary do twarzy w kształcie serca?

Ostatni kształt to serce. Osoba, o takim kształcie ma wąskie czoło, szerokie policzki z mocno zarysowaną szczęką. Najlepiej sprawdzą się okulary opływowe, które będą zmniejszać szeroką cześć twarzy. 

Szeroki wybór okularów  przeciwsłonecznych pasujących do każdego kształtu twarzy znajdziemy na http://www.1242.eu/