Jak obliczyć zysk z lokaty?


W dzisiejszych czasach oszczędzanie to podstawa i nic dziwnego, że każdy kto choć trochę odłożył pieniędzy, chce je w jakiś sposób pomnożyć. Idealnym rozwiązaniem jest lokata. Najlepiej taka z dużym oprocentowaniem. Tylko bardzo często ofert lokat bankowych jest tak wiele, że trudno wybrać tą najkorzystniejszą. Najlepiej obliczyć zysk z lokaty, wówczas otrzymamy realny mianownik do porównania. Tylko jak obliczyć taki zysk z lokaty bankowej?


Podstawowym błędem jaki wiele osób popełnia to porównywanie lokat tylko pod względem oferowanego oprocentowania, a nie uwzględnianie okresu lokaty. 3% na lokacie 6 miesięcznej wcale nie oznacza, że otrzymamy 6% w skali roku. Oprocentowanie jest podawane w skali roku. Te 3 % odnosi się do całego roku.

Możemy więc oczywiście liczyć sobie ten zysk sami, a możemy wybrać dużo łatwiejszy sposób i skorzystać z gotowej porównywarki lokat, która zrobi to za nas. Taką porównywarką jest np.  Rankomat. Nie tylko  policzy nam kwotę, jako otrzymamy po zakończeniu lokaty, ale pomorze nam w jej wyborze wyświetlając ranking zysku. Taka porównywarka zawiera oferty, aż 33 banków, więc mamy pewność, że wybierzemy najlepszą ofertę.

Obliczenie zysku z lokaty w trzech krokach

Pokarzę Wam na przykładzie, jak można obliczyć zysk z lokaty. Łatwo, szybko i przyjemnie.

Przyjmijmy na  początek, że chcemy ulokować 10 tys. zł na lokacie, bez zakładania konta na okres 6 miesięcy. 

Krok 1.
Otwieramy przeglądarkę wpisując adres: https://finanse.rankomat.pl Możemy również wpisać nazwę w wyszukiwarce google lub skorzystać z bezpośredniego adresu: https://finanse.rankomat.pl/oszczedzanie/porownywarka-lokat/


Krok 2.
Wybieramy opcje lokaty bankowe -> PORÓWNAJKrok. 3 
Wpisujemy interesujące nas dane.
 -> w kwota do ulokowania - kwotę lokaty. W naszym przykładzie 10 tys. zł
-> maksymalny okres - określamy czas lokaty. U nas 6 miesięcy,
-> zaznaczymy opcję bez zakładania konta,  jeśli nie chcemy go dodatkowo zakładać. Niektóre oferty mogą być tylko do posiadaczy rachunku w danym banku, dlatego musimy koniecznie określić tą opcję.
-> wybieramy pokarz oferty
-> sortuj według zysk

I gotowe! Mamy obliczony zysk z lokaty. Porównywarka wskazała nam również ranking najkorzystniejszych lokat.

Jeśli natomiast chcemy tylko ograniczyć się do jednego, określonego banku, wówczas wystarczy zaznaczyć opcję wybierz ofertę banki i określić dany bank.

Prawda, że proste? Nie tylko obliczyliśmy zysk z lokaty, ale również porównaliśmy go z  lokatami w innych bankach. Dzięki temu możemy założyć lokatę na naprawdę dobrych warunkach. Porównywarka zawiera odesłanie do banku, gdzie możemy taką lokatę online. To rozwiązanie jest naprawdę proste, nie tylko dla osób, które są laikami w dziedzinie finansów. Porównywarka lokat Rankomat jest do tego najlepsza. Wszystkie potrzebne informacje są przedstawione w sposób bardzo czytelny.