Projekty domów piętrowych - ranking najciekawszych projektów 2017
Budowa domu jest poprzedzona bardzo wieloma przygotowaniami, jedną z nich jest wybór właściwego projektu domu. Możliwości jest bardzo wiele. Niektórzy decydują się na dom parterowy, inni na dom dwupiętrowy, a jeszcze inni stawiają na ekologie i energooszczędność budując dom pasywny.  W dzisiejszym wpisie zrobiłam dla Was mój mały ranking najciekawszych projektów domów piętrowych 2017 roku.  Sprawdźcie sami, znajdziecie prawdziwe perełki prosto z największego biura projektów domu online.


Dom piętrowy, czyli …

W języku rosyjskim sprawa pięter jest dość uproszczona. Nie ma parteru, tak jak u nas w nomenklaturze architektonicznej i zwyczajnie dom dwukondygnacyjny nazywany jest domem dwupiętrowym. W języku polskim zwyczajny tort, składający się z dwóch część będzie również  nazywany tortem dwupiętrowym. I szczerze mówiąc, uważam, że takie rozwiązanie jest dużo prostsze, bo zwyczajnie wiele osób się gubi. Szuka domu jednopiętrowego, bo w polskim nazewnictwie architektonicznym dom z parterem + piętro, będzie określany jednopiętrowym, a używa błędnej nazwy dwupiętrowy. Więc jeśli jesteś taką osobą, ten ranking jest właśnie dla Ciebie. Wszystkie przedstawione przeze mnie projekty dotyczą najczęściej szukanego projektu domu parter + pierwsze piętro z garażem. 
  

Miejsce pierwsze - Projekt domu Tytan 3

To jeden z moich ulubionych projektów. 149, 61 m2 powierzchni użytkowej. Duży garaż z dwoma stanowiskami. Dach kopertowy świetnie chroniący budynek przed niekorzystną pogodą. Zamknięta kuchnia, która pozwoli ograniczyć zapachy na strefę wypoczynkową. Możemy być pewni, że nie będzie krępował nas wzrok gości, gdy będziemy przygotowywać dla nich poczęstunek. Do tego spiżarka i kominek w strefie dziennej. Trzy łazienki, jedna na dole dwie na górze. I oczywiście piękny  taras, do wypoczynku. Długo bym mogła się rozpisywać na temat tego projektu, ale zamknę go tylko w jednym stwierdzeniu – po prostu ideał.Miejsce drugie - Projekt domu AJR 21

Pod tą dość tajemniczą nazwą kryje się dość piękny, a zarazem funkcjonalny dom piętrowy, dwupiętrowy dla tych co mylą nazwy. Różni się od poprzedniego projektu znacznie większą powierzchnią użytkową – 180, 7 m2 oraz otwartą kuchnią. Spiżarka, przestronny salon i jadalnia oraz kominek stanowią połączenie idealne. Mamy do dyspozycji garderobę, która pomoże w lepszej organizacji naszego życia.Miejsce trzecie - Projekt domu Kasjopea 7

Trzecie miejsce należy do Kasjopei  7. Projektu domu o powierzchni zbliżonej do pozostałych – 175, 95 m2. Dom ma dach kopertowy i wygodny, dwustanowiskowy garaż. Tak jak w pierwszej mojej propozycji kuchnia ma postać zamkniętej przestrzeni. Jest to bardzo funkcjonalne, choć myślę, że nadal niedoceniane rozwiązanie. W swoim domu mam kuchnię otwartą na część wypoczynkową i widzę bardzo wiele wad mojego wyboru. Zamknięta kuchnia jest dość praktyczna, więc w projekcie Kasjopea powinna znaleźć bardzo wielu zwolenników. Taras zapewni  wymarzony odpoczynek, dla wszystkich członków rodziny.

Miejsce czwarte poza podium – Projekt z klasą

Już sama nazwa projektu, mówi wszystko. Powierzchnia użytkowa to 179, 8 m2. Dom posiada dach wielospadow,y co czyni go atrakcyjniejszym pod względem architektonicznym. Kuchnia jest otwarta na strefę wypoczynkową, więc powinna zadowolić wszystkich ceniących nowoczesność. Zaletą jest niezwykle efektowny taras, który jest idealny do wypoczynku czy porannego śniadania.

Mam nadzieję, że  któryś z przedstawionych przeze mnie projektów domów przypadnie Wam do gustu.  Dziękuję serdecznie, za możliwość skorzystania z projektów biura projektowego Extradom.pl. Na ich stronie znajdziecie wielką bazę nie tylko projektów domów piętrowych czy parterowych, ale również innych budynków nawet o użyteczności gospodarczej. 

Gotowe projekty domów znajdziesz także na stronie https://wybieramprojekt.pl