5 minimalistycznych sukienek na wiosnę 2017


Wiosna to idealny czas by sięgać po najbardziej kobiecą część garderoby - sukienki. Piękna sukienka dodaje każdej kobiecie uroku, elegancji i swoistego szyku. Jestem zdania, że prostota i klasyka nigdy nie wyjdą z mody, więc tym bardziej warto wybierać sukienki minimalistyczne, które podkreślą piękno i zawsze będą uniwersalne.


Idealna sukienka na wiosnę zgodnie z nurtem minimalistycznym nie może być zbyt przerysowana. Fason powinien być raczej klasyczny, a w uzasadnionych przypadkach może być przełamany elementem nadającym mu określonego charakteru np. kokardą czy delikatną falbaną. Wszystko jednak w myśl zasady – mniej znaczy więcej.

To dotyczy również wzorów. Wiem, że wiosną są modne różnego rodzaju kwieciste wzory i żywe kolory, ja jednak preferuje sukienki stonowane, o ciemniejszych barwach, ostatecznie ciemne pastele. Może dlatego tak bardzo polubiłam minimalistyczne ubrania i dodatki.

Co najbardziej kocham w minimalistycznych sukienkach? Ich uniwersalność. Kiedyś robiąc zakupy nie zwracałam uwagi na to czy dana rzecz będzie pasowała do reszty ubrań w mojej szafie. Potem okazywało się, że moja nowa bluzka pasuje tylko do jednego rodzaju spodni, a sukienkę mimo najszczerszych chęci nie mogę zestawić z żadną marynarką. Sukienka na wiosnę musi być wiec uniwersalna, do tego stopnia, że aby dostosować ją do danej okazji wystarczy tylko dobrać odpowiednio dodatki.
 
Poniżej krótkie zestawienie minimalistycznych sukienek na wiosnę. Propozycję zaczerpnęłam z allani.pl z kolekcji wiosna 2017. Oczywiście te zestawienie jest wynikiem moich subiektywnych odczuć. Intuicyjnie wybieram ubrania, które pasują do mojej figury. Jeśli szukacie innych fasonów sukienek koniecznie sprawdźcie najnowszą kolekcję na Allani. 1) Pudełkowa sukienka z asymetrycznym dołem.


2) Sukienka o klasycznym fasonie. U dołu posiada ozdobne aplikacje imitujące kieszenie. Krótki rękaw skrojony z całości.

3) Sukienka  z dekoltem w kształcie łódki, z rękawami sięgającymi łokci.


4) Czerwona sukienka z wywiniętym kołnierzem. Posiada zaszewki i przeszycia, które sprawiają, że sukienka dopasowuje się do kobiecej sylwetki.


5) Sukienka trapezowa, z przeszyciami i zaszewkami w biuście.


Minimalistyczna sukienka zawsze będzie w modzie, może więc warto mieć ją w szafie na wiosnę.