Szampony Ziaja - czy warto kupić?
Każda z nas dobrze wiem, że obecnie wybór szamponów, kosmetyków do pielęgnacji włosów jest tak duży, że tak naprawdę trudno się zdecydować. Drogerie, sklepy osiedlowe czy internetowe bombardują nas różnego rodzaju ofertami. A  nie ma wątpliwości, że każde włosy wymagają szczególnej pielęgnacji dostosowanej do ich rodzaju. Dziś chce się przyjrzeć szamponom od Ziaja, aby odpowiedzieć na konkretne pytanie - czy warto wybrać właśnie tą markę. Konkretnie pod lupę wezmę dwa: szampon od Ziaja intensywne wygładzanie do włosów niesfornych oraz szampon Ziaja intensywna regeneracja do włosów łamliwych 

Tak się składa, że posiadam dwa typy włosów - włosy niesforne, skłonne do puszenia się oraz włosy łamliwe, wymagające odbudowy. Dlatego też wybrałam wśród oferty Ziaji właśnie te szampony, które będą odpowiedzią na moje włosowe problemy. Na razie nie znałam jednego szamponu, który  idealnie dopasuje się do moich potrzeb, używam więc produktów na przemienię.

Zalety szamponów Ziaja:

-  niska cena - szampony są przystępne cenowo, można je kupić już od nawet 6 zł za 400 ml, a przypadku promocji jeszcze taniej;
- duża dostępność -  produkty o Ziaja można kupić w drogeriach, sklepach osiedlowych, supermarketach czy sklepach internetowych;
- szeroki wybór - szampony Ziaja to cała linia różnych produktów, dostosowanych do typów włosów i konkretnych problemów. Oprócz szamponu intensywna regeneracja czy szamponu intensywne wygładzenie w tej samej linii znajdziemy  chociażby szampon do włosów z łupieżem redukcja łupieżu, szampon intensywna świeżość do włosów tłustych, szampon intensywne nawilżenie do włosów suchych.  
-  wygodnie opakowanie - opakowanie jest dość pojemne i wygodne w użytkowaniu;
- dobra konsystencja - konsystencja obu analizowanych przeze mnie szamponów jest odpowiednia, ani za gęsta ani za rzadka; 
- ładny zapach - oba szampony pachną dość ładnie, choć zdecydowanie moim faworytem jest szampon intensywne wygładzanie;
- dobrze się pieni - szampon dobrze się pieni i bez problemu spłukuje. 
Analiza składu:

Szampon Ziaja intensywne wygładzanie
Aqua (Water), Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Cocoamphoacetate, Coco-Glucoside, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Polyquaternium-10, Panthenol, Hydroxypropyltrimonium Honey, Glycol Distearate, Laureth-4, Cocamide DEA, Sodium Chloride, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Styrene/Acrylates Copolymer, Sodium Benzoate, Parfum (Fragrance), Linalool, Citronellol, Hexyl Cnnamal, Citric Acid.

Szampon Ziaja intensywana regeneracja 
Aqua (Water), Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Cocoamphoacetate, Coco-Glucoside, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Polyquaternium-10, Panthenol, Hydroxypropyltrimonium Honey, Glycol Distearate, Laureth-4, Cocamide DEA, Sodium Chloride, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Styrene/Acrylates Copolymer, Sodium Benzoate, Parfum (Fragrance), Citric Acid.
Sodium Laureth Sulfate - posiada dobre właściwości myjące, pianotwórcze, niestety może działać drażniąco i wysuszająco na skórę. Wolałabym by SLS nie było w składzie.

Cocamidopropyl Betaine - Substancja bardzo łagodna dla skóry i błon śluzowych, łagodzi ewentualne działanie drażniące anionowych substancja powierzchniowo czynnych. 


Sodium Cocoamphoacetate, Coco-Glucoside  - bardzo łagodne dla skóry substancje myjące.

 Sodium Benzoate - konserwant.

 PEG-7 Glyceryl Cocoate - substancja renatłuszczająca. 

Wady:

W zasadzie z wad można się tylko przeczepić do składu. Szampony zawierają SLS, PEG. 

Działanie szamponów:

Co do właściwości na pewno każde włosy inaczej będą tolerowały kosmetyk. U mnie nie było problemów. Nie występowała reakcja alergiczna po umyciu włosów. Wszytko było w porządku. Gdy zaczęłam myć włosy szamponem intensywnie wygładzającym zauważyłam, że włosy zaczęły mi się mniej puszyć. Jestem ciekawa, jaki będzie efekt gdy skończę całe opakowanie. Zapach przyjemny nie ma się do czego przyczepić.