Jak dbać o skórę wrażliwą, czy dermokosmetyki pomagają?Wiatr, wysokie i niskie temperatury, uszkodzenia mechaniczne, kosmetyki, a nawet woda - wszystko to może mieć niekorzystny wpływ na skórę wrażliwą. Najczęściej objawia się to zaczerwieniami, wysuszeniem naskórka bądź swędzącymi wysypkami. Co więc powinniśmy zrobić, aby uchronić naszą wrażliwą skórą przed tego typu objawami?

Podkreślić należy, że nadwrażliwość nierozerwalnie wiąże się z pewnego rodzaju zaburzeniami funkcji ochronnych, które nie są w stanie w sposób odpowiedni zabezpieczyć nas przed różnego rodzaju zmianami. Prowadzi to do szybkich i często gwałtownych reakcji, które znacząco obniżają nasz komfort życia.

Niezwykle ważne jest także to, że nadwrażliwość może dotknąć wszystkich rodzajów skóry - zarówno suchej, jak i mieszanej czy tłustej. Czy jest więc jaka metoda, by chronić się przed wszelkiego rodzaju niepożądanymi zmianami?

Skuteczne środki

Odpowiedź na to pytanie dotyczyć może przede wszystkim dermokosmetyków, które przygotowywane są specjalnie do skóry wrażliwej. Pozwalają one w skuteczny sposób odżywić ją, nawilżyć i otoczyć powłoką ochronną, dzięki której wszelkie wymienione na początku czynniki nie będą tak bardzo szkodliwe.

Pamiętać należy jednak o tym, że skuteczność dermokosmetyków jest uzależniona od ich prawidłowego dobrania. Przede wszystkim powinniśmy unikać środków, w których składzie najwięcej "miejsca" zajmuje alkohol. Okażą się one bowiem nieskuteczne, a w niektórych przypadkach mogą nawet przynieść więcej szkód niż pożytku.

Odpowiedniej jakości dermokosmetyk powinien zdradzać silne właściwości nawilżające. Jest to istotne przede wszystkim w przypadku stosowania ich na skórę suchą. Pamiętać należy bowiem o tym, że nadmierne wysuszenie naskórka to najkrótsza droga do jego podrażnienia. Musimy więc dbać o jego regularne nawilżanie.

Wiele dobrej jakości produktów w swoim składzie zawiera olejki. Najczęściej wykorzystywany jest olejek arganowy, ponieważ pozwala w bardzo krótkim czasie zniwelować wszelkiego rodzaju zaczerwienienia. Omijać powinniśmy natomiast produkty zawierające duże ilości składników czynnych. konserwantów i substancji barwiących. Zamiast tego, w kosmetyku muszą znaleźć się chociażby witamina E, kwasy tłuszczowe czy wyciągi z bardzo przydatnych roślin, takich jak chociażby melisa czy rumianek.

Dobór właściwego preparatu do skóry wrażliwej to bardzo ważne zadanie. Warto więc decydować się wyłącznie na wyroby sprawdzonych producentów. Biorąc pod uwagę ofertę produktową, godne polecenia są środki marki Eucerin - występują one w wielu odmianach, dzięki czemu osoby o skórze wrażliwej mogą zakupić bezpieczne kremy, dezodoranty czy perfumy.  Produkty marki Eucerin można nabyć np. tutaj: https://www.apo-discounter.pl/marki-kosmetykow-eucerin-c-768_291.html

Poza stosowaniem odpowiednich kosmetyków, warto zadbać o zmianę trybu życia. Przede wszystkim powinniśmy przyjmować dużo płynów (co najmniej 2 litry dziennie), co pozwoli nawilżyć skórę od wewnątrz. Warto mijać również zbyt dużego wpływu promieni słonecznych. Używajmy więc kremów z odpowiednimi filtrami UV i nie korzystajmy z usług solarium - może bowiem negatywnie wpływać na naszą skórę.