Loteryjka Świat od Kapitan NaukaDziecko tak jak każdy dorosły nie lubi nudy. Niestety nie jest na tyle dojrzałe, żeby w dość racjonalny sposób zakomunikować to otoczeniu. Zazwyczaj nuda powoduje ogólne rozdrażnienie i dlatego my rodzice robimy wszystko, aby temu zapobiec. Jednym ze sposobów są gry planszowe. Idealnie, gdy taka gra oprócz zabijania wspomnianej przeze mnie nudy również kształtuje w jakiś sposób dziecko. Gra Loteryjka Świat od Kapitan Nauka z pewnością zainteresuje rodzica, który chce dodatkowo wspomagać rozwój swojego dziecka. 


Krótki opis gry

Gra Loteryjka Świat jest kolejną grą z serii edukacyjnej, rozwijającą spostrzegawczość, koncentrację, precyzję oraz  koordynację wzrokowo-ruchową, jak również umiejętność rozpoznawania i nazywania określonych kolorów. Gra składa się z 6 prostokątnych plansz z tematyczną grafiką oraz 35 żetonów. Do zestawu dołączona jest również instrukcja, która wprowadza nas w tajniki gry. Wariantów gry wbrew pozorom może być bardzo dużo, tak więc zarówno dzieci, jak i dorośli na pewno będą zadowoleni. Ogólna zasada mówi, że należy przyporządkowywać żetony do określonych plansz, a następnie układać w odpowiednich miejscach.

Jedna gra a aż cztery warianty


Gra Loteryjka Świat pozwala na grę na czterech poziomach i jest przeznaczona dla:
- gracza pełzacza – czyli dla początkujących zawodników. Z dostępnych plansz należy wybrać jedną z nich oraz 6 pasujących do niej żetonów. Osoba grająca będzie miała za zadanie znaleźć na planszy obiekty przedstawione na żetonie i umieścić na nich poszczególne żetony.
- gracza wymiatacza – czyli bardziej zaawansowanego zawodnika, który opanował już pierwszy stopień trudności. Należy rozłożyć wszystkie plansze i z dostępnych 36 żetonów wybierać te pasujące, do poszczególnych plansz.
- gracza zapamiętywacza – ten wariant pozwala na zabawę w większym gronie – od 2 do nawet 6 osób. Zasady podobne są jak w grze memory.
- gracza rozrabiacza – tutaj wszystkie chwyty są dozwolone.Nasza opinia

Zabawa przeznaczona jest już od 3 roku życia, ale spokojnie młodsze dzieci też sobie poradzą. Moja dwuletnia córka też miała sporo frajdy, układając żetony. Gra wykonana jest z dość grubej tektury, więc bez obawy tak szybko się zniszczy. Do tego całość zapakowana jest w zgrabnym pudełeczku. Loteryjka Świat to świetna planszówka angażująca dorosłych i dzieci. Polecamy. W tej serii ukazały się dodatkowo:
- Kolory 2+
- Zwierzęta 2+
- Świat 2+
- Ubrania 2+
- Rodzinka 4+