Za co i jak dziękować rodzicom?

fotoksiązka jako podziękowanie dla rodziców

Ślub jest najlepszym momentem, kiedy to możemy podziękować rodzicom. Czasami jednak przed tak ważną uroczystością pojawia się pustka w głowie. Niby to takie oczywiste, za co dziękować rodzicom, przecież powodów jest tysiące. Jak jednak to, co czujemy ubrać w piękne słowa?  Jaki prezent dla rodziców wybrać, aby okazać prawdziwą wdzięczność? Takie pytania zadaje sobie nie jedna para młoda i nie tylko…


Podziękowanie rodzicom nie tylko w dniu ślubu

To jak rozpoczęłam mój wpis, może sugerować, że ślub jest jednym idealnym momentem, kiedy to możemy podziękować naszej mamie i tacie. Ja zdecydowałam na podziękowanie w dniu naszego ślubu, jak i w naszą piątą rocznicę. 

Dlaczego? Owszem ślub wymaga od nas takiego gestu i sądzę, że to już praktycznie zwyczaj, niż indywidualna decyzja nowożeńców. Nie możemy jednak wpaść w hipokryzję. Rodzicom należy się szacunek i wdzięczność tak naprawdę w każdym dniu naszego życia. Dlatego staram się dziękować rodzicom tak bez okazji, kiedy ich odwiedzamy i jesteśmy z nimi.  Wiem, że indywidualne podziękowanie dużo bardziej utkwi im w ich pamięci i sercach, niż te bardziej oficjalne, kiedy to nasze myśli zajęte były tysiącem różnych spraw w dniu wesela. 

Dziękując w naszą piątą rocznicę ślubu, dołączyłam do podziękowań również moje dzieci, więc takie podziękowanie miało jeszcze głębszy sens niż w dniu wesela. W dniu ślubu dziękowaliśmy, dając upominek w postaci kwiatów. Moja mama ma jednak sentyment do zdjęć, więc w piątą rocznicę naszego ślubu wybór był oczywisty -  fotoksiążka z indywidualnym tekstem podziękowania dla rodziców.

Lista powodów, za co dziękować rodzicom

Przygotowanie fotoksiążki w Printu, było banalnie proste.  W Printu możemy skorzystać z gotowych szablonów graficznych, wystarczy wybrać odpowiednie zdjęcia. Możemy wykorzystać gotowe formularze tekstowe. Jest to świetne ułatwienie, bo przecież nie każdy jest polonistą z gracją przelewającym swoje myśli i uczucia na papier. Bardzo często potrzebujemy inspiracji, małej podpowiedzi, tekstu, który dostosujemy do swoich potrzeb i emocji.Oczywiście, możemy też wkleić tekst napisany w przez nas. Tak naprawdę najwięcej uwagi poświęciłam tekstowi podziękowania, który musiałam dostosować do naszej rocznicy. Na początku więc zaczęłam się zastanawiać, za co chcę dziękować rodzicom. Poniżej moja lista powodów, z których możemy utworzyć własny oryginalny tekst. Bez wątpienia możemy podziękować  rodzicom za:
- wspólne dni, które z nimi przeżyliśmy;
- za to, że zawsze nas wspierali w każdych trudnych chwilach;
- za ich bezinteresowną miłość;
- za ich wiarę w nas, nasze możliwości i zdolności;
- za to, że po prostu są;
- za to, że dali nam najcenniejszy dar – nasze życie;
- za to, że nauczyli nas wierzyć w innych ludzi;
- za wychowanie;
- za codzienność;
- za pyszne obiady, czyste pranie i dom pełen miłości;
- za ich troskę;
- za to, że od nas wymagali, choć nie zawsze my wymagaliśmy od siebie;
- za proste gesty miłości;
- za wyrozumiałość;
- za cierpliwość;
- za to, jak wiele dobra, dla nas uczyli;
- za ich nieprzespane noce, które są wyrazem największej miłości i troski.
- za to, że pomogli nam rozpocząć nowy etap w naszym życiu.
Ja z mężem w piątą rocznicę ślubu podziękowaliśmy rodzicom, za to, że pięć lat temu pomogli nam rozpocząć nowy etap w życiu, że byli obecni przy narodzinach naszych dzieci  i teraz obserwują, jak one rosną i rozwijają się.


Oczywiście powodów, aby podziękować rodzicom jest jeszcze bardzo dużo. To tylko moje wybrane przykłady. Każdy powinien tak szczerze zastanowić się, dlaczego chce to zrobić, tak aby nie był to tylko nieświadomie powtarzany zwyczaj, ale coś więcej. Równie dobrze, tak jak my to zrobiliśmy, można podziękować w dowolnym momencie swojego życia, wybierając taką formę podziękowania, do której będą mogli stale wracać. Fotoksiążka jest do tego idealna. 

UWAGA KUPON RABATOWY!!!
Na koniec mam dla Was niespodziankę, tylko teraz możecie wykonać dowolną  fotoksiążkę w Printu korzystając ze 44% zniżki. Zniżka jest dla czytelników bloga matkamezatka.pl i można ją pobrać tutaj [KLIK].