Najlepsze dekoracje do przedpokoju


Przedpokój lub korytarz to ważne pomieszczenia, stanowiące domowe szlaki komunikacyjne. W aranżacji tych nietypowych wnętrz nie zapominajmy o dekoracjach, które dodadzą im charakteru i sprawią, że nie będą odstraszały pustymi ścianami.

Jak wybrać dekoracje do przedpokoju?

W aranżacji i dekoracji przedpokoju należy zachować ostrożność – pamiętajmy, że wnętrza te muszą zapewniać nam możliwość swobodnego poruszania się. Z tego powodu nie powinniśmy zajmować zbyt wiele przestrzeni na podłodze i zastawić jej zbędnymi dodatkami.

W dekoracji przedpokoju skupmy się przede wszystkim na ścianach. Ich zagospodarowanie ciekawymi ozdobami lub przedmiotami o charakterze użytkowym sprawi, że przedpokój zyska określony styl i stanie się bardziej przytulny.

Przedpokój wykończony z pomysłem

O dekoracji przedpokoju warto pomyśleć już na etapie jego wykańczania. Świetnym pomysłem będzie np. zastosowanie oryginalnej fototapety, która pokryjemy jedną ze ścian. Jeśli dodatkowo zdecydujemy się na okładzinę z przestrzennym wzorem, dodamy naszemu korytarzowi głębi i optycznie go powiększymy.W przedpokoju sprawdzi się tez farba tablicowa, która pozwoli rysować po ścianach kredą. To ciekawy pomysł zwłaszcza w mieszkaniach, w których znajdują się mali lokatorzy. Ściana pomalowana tablicówką może zmieniać się w zależności od naszego pomysłu i będzie stanowiła przestrzeń do artystycznych dziecięcych działań.

Ściany w przedpokoju – jak je ozdobić

Galeria rodzinnych fotografii, kolekcja oprawionych w ramy plakatów, pocztówek, rysunków dzieci, zasuszonych liści czy haftów – to tylko niektóre propozycje dekoracji idealnych do przedpokoju. Będą wyglądały jeszcze ciekawej, jeśli usytuujemy je np. na planie koła, rombu czy serca – mamy tu okazję, by dać upust własnej wyobraźni. O typowych dodatkach, które upiększą dom pisałam już w artykule: Dekoracje i dodatki, które upiększą Twój dom.


Na ścianach w przedpokoju znajdzie się też miejsce dla dekoracji sezonowych – wieńce świąteczne, suszone bukiety zawieszone na wstążkach czy girlandy będą odzwierciedlały aktualną porę roku i towarzyszący jej nastrój.

2 w 1, czyli praktycznie i pięknie


Rolę dekoracji mogą pełnić w przedpokoju także ważne elementy jego wyposażenia.

Lustro w pięknej ramie umożliwi nam przeglądanie się przed wyjściem z domu, a jednocześnie stanie się przyciągającym uwagę detalem. Podobnie oryginalny wieszak, który poza swoją praktyczną funkcją, może zachwycać wyrazistą kolorystyką, nietypową formą albo pomysłowością domowników, którzy stworzyli go np. z gałęzi. Nie zapominajmy też o szafce na klucze, dla której przedpokój jest najlepszym miejscem – gotowy produkt z łatwością znajdziemy w sklepach, ale możemy też łatwo wykonać go samodzielnie. 
 
Siedzisko znacznie zwiększa funkcjonalność przedpokoju. Jest rozwiązaniem praktycznym, a zarazem eleganckim, które ma wiele różnych zastosowań. Zapewnia poręczność i wygodę podczas zakładania butów. Odpowiednio dobrane może dodać pomieszczeniu lekkości i dodatkowej przestrzeni do przechowywania. Dostępne są różne rodzaje ławek do przedpokoju, doskonale widoczne jest to na przykładzie oferty: https://yourhomestory.com.pl/lawki-do-przedpokoju. Niezależnie od tego, na jaki wariant się zdecydujemy, zawsze warto zwracać uwagę na funkcjonalność mebla oraz estetyczny wyglądu wpisujący się w styl pomieszczenia.


Elementem przydatnym w przedpokoju jest także płytka konsola bądź komoda, na której blacie znajdzie się miejsce dla pięknej wazy z suszonym bukietem, świecznika albo lampki stołowej spełniającej rolę dodatkowego oświetlenia.

Ozdobą naszego korytarza może być również umiejętnie dobrany zestaw mebli, które wpiszą się w stylistykę wnętrza. Więcej ciekawych porad o tym, jak zaaranżować przedpokój, można znaleźć także w artykule Przedpokój z charakterem – jak urządzić korytarz?