Memory na 3 sposoby Zwierzyniec - Kapitan Nauka


Gry planszowe są idealne dla dziecka niezależnie od jego wieku. Dobrze pamiętam, jak graliśmy z rodzeństwem w różnego rodzaju planszówki, często do zabawy wciągaliśmy dziadka, który uwielbiał się z nami bawić. Niby zwykły Chińczyk czy Warcaby a tworzyły między nami więzi i dostarczały wiele pozytywnych emocji. Przyszłą pora by takie wspomnienia tworzyć teraz z moimi dziećmi m.in. dzięki edukacyjnej serii Memory na sposoby 3 Zwierzyniec od Kapitan Nauka.


Czym jest Memory na 3 sposoby Zwierzyniec?

W naszym domu mamy kilka planszówek. Jest to najlepszy sposób, by zająć czymś mojego trzylatka i dwulatkę. Memory na 3 sposoby Zwierzyniec to gra z trzema różnymi wariantami w zależności od wieku dziecka:
- do 2. roku życia karty mogą służyć jako klasyczne memory i rozwijać pamięć u maluszka,
- od 4. roku życia – gra idealnie wpłynie na spostrzegawczość, gracz nie tylko będzie musiał odkryć pasujące do siebie pary, ale wskazać trzech różnic między obrazkami,
- od 6. roku życia – rozwija spostrzegawczość, oo odsłonięciu pary przez jednego z graczy wszyscy pozostali uczestnicy szukają różnic zgodnie z zasadą "kto pierwszy, ten lepszy".

Oczywiście wszystko zależy od kreatywności maluchów. Można pokusić się jeszcze o inne różne zastosowanie do kart. Mój syn nim się spostrzegłam, zaczął je traktować jako materiał przewozowy na swojej przyczepie. Będąc teraz na etapie fascynacji motoryzacją, każdą zabawę podciąga od traktory i samochody, co oczywiście spotyka się ze stanowczym protestem mojej rezolutnej dwulatki.

 

A co z jakością wykonania gry?

Chciałbym jeszcze zwrócić waszą uwagę na jakość wykonania kart. Jest rewelacyjna! Karty zostały wykonane z grubej tektury, dzięki temu wiem, że wytrzymają wiele emocjonujących rozgrywek. Wielkość jest idealna – kwadraty o bokach 11 cm. Dziecko bez problemu przyjrzy się obrazkom i znajdzie różniące je elementy.

Dzieci na pewno polubią zabawę, a to za sprawą sympatycznych zwierzątek. Ilustracje są ładnie, zabawne i przede wszystkim kolorowe. Fajna alternatywa dla klasycznych bajkowych rysunków.
Moje dzieci z entuzjazmem przyjęły nową grę i wracam do niej przy każdej najmniejszej okazji. Gra również wciągnęła tatę. Niestety nie zdążyłam zrobić zdjęcia, aby wam pokazać. Wieczór to jednak nie najlepsza pora na fotografowanie.

Dlaczego warto wybierać gry pamięciowe?

Na koniec tak woli podsumowania, chcę napisać kilka słów, dlaczego warto wybierać właśnie ten rodzaj gier. Na pewno wiele z was wie doskonale jakie zalety posiadają gry pamięciowe, ale jeszcze raz to wszystko podsumujmy. Gry pamięciowe rozwijają nie tylko pamięć, jak sama nazwa wskazuje, ale też poprawiają spostrzegawczość, wspierają koncentrację i co najważniejsze logiczne myślenie. Są doskonałe do tzw. szybkich rozgrywek, bo każda runda gry może trwać od 10 do 15 minut, a w dodatku nie wymagają czytania żadnej obszernej instrukcji. Można się bawić z dzieckiem nawet, wtedy kiedy mamy mało czasu, a chcemy pobyć ze sobą, choć kilka chwil. Memory na 3 sposoby Zwierzyniec od Kapitan Nauka sprawdzi się w tym przypadku idealnie.