Dzieci się nudzą? Pomysły na znakomitą na zabawę


Wiosna i lato to ciepły okres, który doskonale sprzyja zabawom na świeżym powietrzu. To niezwykle ważne z perspektywy zdrowia dzieci, które potrzebują dużo światła i ruchu, by prawidłowo się rozwijać. Spędzanie czasu na dworze pomaga im również uodparniać się na otaczające ich zarazki oraz pozwala nawiązywać nowe znajomości, które sprawiają, że maluchy rozwijają swoje kompetencje społeczne i językowe. Jeśli jednak dziecko nie przepada za zabawami poza domem, trzeba odpowiednio je do tego zmotywować, by mogło czerpać z zabawy mnóstwo korzyści.

Zabawki, które podbiją serca dzieci

By zabawa poza domem była dla malucha atrakcyjna, warto brać ze sobą zabawki, które zapewnią dziecku rozrywkę. Chociaż place zabaw są wyposażone w różnego rodzaju sprzęty, brzydną one dzieciom i potrzeba wtedy dodatkowych atrakcji. Dobrze jest mieć więc ze sobą zabawki do piaskownicy, które pozwolą maluchowi tworzyć kolorowe babki, budować piaskowe zamki lub tworzyć fabularne scenariusze, do których często chętnie dołączą się również inne dzieci, nawiązując między sobą koleżeńskie relacje.

 
Jednak piaskownica to zabawa dla młodszych dzieci, te nieco starsze potrzebują czegoś bardziej wymagającego. Dlatego też na wyjście na dwór dla starszych dzieci dobrze jest zaopatrzyć się w deskorolki dziecięce. Niezwykle popularne fishboardy – krótkie deski przystosowane do jazdy miejskiej – tworzone są w taki sposób, by zachęcać dzieci swoimi kolorami a ich niewielki rozmiar i wygodne sterowanie sprawia, że maluchy szybko uczą się, jak na nich jeździć. To niezwykle popularne w ostatnich czasach zabawki, które nabyć można w bardzo przystępnej cenie, co dodatkowo podnosi ich popularność, zaś dzieciom zapewnia mnóstwo aktywności, ćwiczenia koordynacji ruchowej i zachowywania równowagi.

Warto również zainteresować się innymi akcesoriami sportowymi, takimi jak na przykład hulajnogi Micro oferujące bogatą ofertę różnorodnych produktów, wśród których znaleźć można zarówno sprzęt dla najmłodszych jak i dla starszych dzieci. Hulajnogi są łatwiejsze do kierowania niż deskorolki, dlatego wspaniale nadadzą się dla dzieci, które niezbyt pewnie czują się bez kierownicy. Zapewnią im ruch i pozwolą bawić się z innymi dziećmi, a rodzicom dadzą większą pewność, że podczas zabawy dziecko nie zostanie ranne.

Zabawy tradycyjne

Organizując dziecku zabawę w plenerze, warto również pomyśleć o tradycyjnych grach zespołowych. Ekspert sklepu hulahop.pl poleca nakłanianie dzieci do zabawy w chowanego bądź berka. Te proste zabawy pomagają nie tylko pozostać w ruchu, ale również nawiązywać znajomości z innymi dziećmi. Jasne, sprawdzone zasady gry sprawiają, że maluchy bez trudu odnajdują się w zabawach, a konieczność biegania i pracy w grupie zapewnia dzieciom odpowiednią dawkę aktywności fizycznej i motywuje je do rozmawiania z rówieśnikami, dzięki czemu nawet te nieśmiałe zdołają odnaleźć się w środowisku.

Dla fanów spokojniejszego spędzania czasu można również zorganizować piesze wycieczki połączone z poznawaniem otaczającej przyrody bądź znanych miejsc w okolicach miejsca zamieszkania, co doskonale wpłynie na edukację dziecka i pozwoli mu rozbudzić w sobie ciekawość świata.