7 pomysłów na Dzień Dziecka


1 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. To święto przez każdego maluszka jest tak samo mocno wyczekiwane, jak urodziny, imieniny czy Boże Narodzenie, nic więc dziwnego, że rodzice zastanawiają się jak spędzić ten dzień. Jak to wszystko zorganizować, aby dziecko czuło się ważne i  kochane?

Czy sam prezent to za mało? 

Dzieci kochają różnego rodzaju zabawki i gadżety. Nie ulega wątpliwości, że z okazji Dnia Dziecka warto kupić mi jakiś prezent. W sieci można spotkać różne propozycje prezentów. Ja jestem jednak zdania, że musi być to mądry i dobrze przemyślany wybór. Nie jakaś tam zabawka, która szybko pójdzie w kąt, ale coś, co pozwoli razem z rodzicami spędzić ten dzień. Nie oszukujmy się, rodzice zazwyczaj w natłoku różnego rodzaju obowiązków bardzo mało bawią się z dziećmi. Dzień Dziecka jest więc idealną okazją, by nadrobić stracony czas. Można go przecież przeżyć zupełnie inaczej, tak aby zapadł głęboko w pamięci dziecku i nam. Tworzenie wspólnych wspomnień jest najcenniejszym prezentem, jaki możemy podarować swojemu dziecku.

Pomysł na dzień dobry 

Kochane mamy ile z was marzyło o tym, bo przyniesiono Wam śniadanie do łóżka czy obudzono w miły sposób? Dobry początek dnia jest bardzo ważny, dlaczego więc nie wykorzystać tego pomysłu w Dzień Dziecka. Możesz mu już z rana zrobić niespodziankę. Sama wiesz, co najbardziej sprawia mu przyjemność. Czy to wspólne (1) leniuchowanie poranne w łóżku? A może (2) wielka balonowa niespodzianka. Jeśli twoje dziecko kocha baloniki, możesz zorganizować balonikową pobudkę. Wyobraź sobie reakcję malucha, gdy wstaje, a w jego pokoju jest pełno kolorowych balonów. Pamiętaj jednak by przygotować wszystko już wieczorem, aby uprzedzić maluszka z samego rana.

Pomysły na wspólne popołudnie z dzieckiem

Jednym z moich ulubionych pomysłów na Dzień Dziecka jest wspólna (3) wyprawa rowerowa. Moje dzieci, a zwłaszcza mój syn uwielbia jazdę na rowerze, więc w ten dzień z pewnością wybierzemy się w jakieś ciekawe miejsce. Jeśli twój maluszek nie ma jeszcze roweru, możesz mu go kupić właśnie jako prezent na Dzień Dziecka i również zorganizować taką wyprawę. W sprzedaży dostępne są rowery już dla dzieci dziesięciomiesięcznych.

Rowerki dla dzieci już od 10 miesiąca możecie znaleźć w Smyk.com 1) 2) 3)

W tym roku mamy wyjątkowo kapryśmy maj, ale miejmy nadzieję, że czerwiec powita nas ciepłym słońcem. Możemy więc skorzystać z pogody w tak wyjątkowym dniu i wybrać się na (4) wspólny piknik. Przygotuj dziecku jego ulubione danie, może jakąś śmieszną kanapkę lub drobne smakołyki. Wszystko możesz podać na kolorowych i zabawnych talerzykach, które z pewnością spodobają się maluchowi i zainteresują go.

 Zabawne talerzyki możecie znaleźć w Smyk.com 1) 2) 3) 4)Powyższe pomysł są idealne, gdy będzie piękna pogoda. Jak jednak zorganizować Dzień Dziecka, kiedy będzie deszczowy dzień? Ciekawą propozycją jest (5) teatr pacynkowy. Takie pacynki, można bez problemu kupić i wykorzystać do wspólnej kreatywnej zabawy. Pacynki są świetną okazją do prowadzenia różnych dialogów i co najważniejsze angażują zarówno dziecko, jak i rodzica. 


Cudowne pacynki znajdziecie w Smyk.com 1) 2) 3)

Pomysł na zakończenie dnia

Zdecydowanie moją propozycją na zakończenie dnia jest (6) bańkowa kąpiel. Zestawy do puszczania baniek znajdziecie tutaj... Dzieci kochają bańki mydlane bez względu na wiek. Taką zabawę możemy zorganizować zarówno na dworze, jak i w łazience nie bojąc się, że zamoczymy naszą ukochany dywan w salonie. Gwarantuję Wam, że zarówno rodzice, jak i dzieci będą mieć dużo frajdy z takiej bańkowej zabawy.


Wspólne (7) czytanie na dobranoc to już moja ostatnia propozycja na Dzień Dziecka. Czytanie książki może być dodatkowym pretekstem do wspólnych przytulanek i małych czułości. Maluszek będzie się czuł kochany i doceni obecność rodziców.


Opowieści na dobranoc znajdziecie w Smyk.com 1) 2) 3) 4)