Śniadanie do łóżka


Śniadanie do łóżka to jeden z tych romantycznych gestów, mówiących drugiej osobie jak bardzo się ją kocha i szanuje. Jednak odkąd na świat przyszły nasze dzieci strasznie trudno celebrować chwile tylko we dwoje. Zazwyczaj nasz sobotni poranek rozpoczyna się od tupotu małych stóp, skoku pierworodnego do łóżka i mojej błagalnej prośby, aby móc jeszcze pospać. Ale jeśli to wcześniej dobrze rozegramy i pozwolimy szaleć naszym pociechom do 22.00, zyskujemy rano trochę czasu dla siebie.


Poproszę śniadanie do łóżka

Utarło się, że to mężczyzna powinien zabiegać o względy kobiety, robić jej śniadanie do łóżka, zaskakiwać, obsypywać prezentami… Tylko z drugiej strony - Czy tylko on powinien się starać? Kiedyś czytałam taki tekst na temat dbania o związek, pisany przez kobietę i z punktu widzenia kobiety. Jak mantra powtarzały się zwroty: powinien czy musi. Brakowało tam spojrzenia mężczyzny. Na końcu był jednak jeden komentarz, który dał mi do myślenia. Było to pytanie czytelnika: A Ty kochana, kiedy ostatni raz zaskoczyłaś czymś swojego mężczyznę? I bach, coś mnie wtedy tchnęło. Bo w sumie, miał trochę racji, dlaczego to mężczyzna ma tylko dbać o żonę i robić jej niespodzianki? 

Ktoś powie. Jak to? Przecież ja gotuję, piorę, sprzątam i zajmuję się dziećmi… Czy mało dla niego robię? Ok. A mężczyzna z pewnością odwdzięczy się swoją litanią zasług. Ja pracuję, płacę rachunki, naprawiam sprzęt domowy. Nawiasem mówiąc, mój mąż robi jeszcze zakupy spożywcze i wstaje w nocy do dzieci  Ale jestem pewna, że w większości przypadków tak to właśnie wygląda. A czy to nie powinno działać w obie strony? Dziś więc trochę na przekór, zachęcam Was, żebyśmy to my drogie Panie zrobiły ten drobny gest i przygotowały śniadanie do łóżka dla swojego męża. Dlaczego?

→ Bo warto, aby starały się obie strony.
Bo czasami po prostu tęskni się za takimi małymi niespodziankami, które są tak ważne.
Bo może zwyczajnie Wasz mężczyzna czuje się w kuchni, jak słoń w składzie porcelany.
Bo może jesteście rannymi ptaszkami i będzie Wam po prostu łatwiej przygotować śniadanie.
Bo może już dawno nie zrobiłyście czegoś dla swojego związku.

Aby ułatwić to zadanie, mam dla Was bardzo łatwy i szybki przepis na śniadaniową niespodziankę pełną energii.


Przepis na śniadanie do łóżka

Składniki:
2 małe jogurty naturalne 
płatki Lubella Corn Flakes Pełne Ziarno  
świeże truskawki (lub inne owoce: banany, morele, borówki itp.) 
cukier trzcinowy

Wykonanie:

Nasze śniadanie do łóżka będziemy serwować w pucharkach lub przezroczystych szklaneczkach, miseczkach. Ważne, żeby poszczególne warstwy były dobrze widoczne, wtedy efekt jest niesamowity.

Truskawki myjemy, oddzielamy szypułki i blendujemy z dodatkiem jogurtu i szczypty cukru trzcinowego. Mus wlewamy na dno pucharka, zostawiając odrobinę do dekoracji. Truskawki kroimy wzdłuż na części. Układamy na mus, tworząc kolejną warstwę. Truskawki zasypujemy płatkami Lubella Corn Flakes Pełne Ziarno. Na sam wierzch układamy płatki i polewamy resztą musu. Całość dekorujemy truskawkami.

Smacznego!