Wysusz lakier od ręki


W stylizacji paznokci tradycyjną, schnącą na powietrzu emalią, najtrudniejszy jest proces wysychania lakieru. To właśnie wtedy powstaje najwięcej uszkodzeń i niedoskonałości manicure. Zwłaszcza, że niektóre lakiery do paznokci mogą utwardzać się nawet przez dobę.


Wysuszanie w trzy minuty

Idąc za potrzebami klientek, producenci lakierów do paznokci wprowadzili na rynek szereg innowacyjnych preparatów, mających na celu szybkie i skutecznie utwardzenie i wysuszenie powłoki lakieru do paznokci. Najpopularniejsze są wysuszacze w formie olejku lub sprayu. Taki preparat nakładamy na paznokcie po położeniu ostatniej warstwy lakieru. Olejek należy zakroplić równomiernie na każdy paznokieć. Preparatem w sprayu natomiast wystarczy zwyczajnie popryskać manicure. Wysuszacze wiążą polimery w lakierze do paznokci, dając twardą i suchą pod palcami powłokę, która nie ulegnie łatwo uszkodzeniu.

Niestety takie preparaty nie mają nieograniczonej mocy i nawet przy ich pomocy musimy pozwolić lakierowi do reszty wyschnąć i stwardnieć. W przeciwnym razie możemy nawet być zmuszone do zmywania lakieru i nakładania go ponownie. Kosmetyczne wysuszacze są jednak idealnym rozwiązaniem skracającym znacznie czas manicure. Bywają niezastąpione przed imprezą, kiedy potrzebujemy szybko wysuszyć lakier na paznokciach i wyjść. Warto pamiętać, że złej jakości wysuszacz może negatywnie wpłynąć na trwałość lakieru do paznokci.

Mechaniczna pomoc

Na rynku dostępne są mechaniczne systemy wysuszania paznokci takie jak wentylatory i urządzenia do osuszania. Urządzenia takie wyglądają jak lampy do manicure, tylko zamiast żarówek mają w środku system wiatraczków, który nadmuchuje powietrze na paznokcie, przyspieszając wysychanie lakieru. Można też do tego celu użyć zimnego nawiewu suszarki do włosów. Domowym sposobem na przyspieszenie wysychania lakieru jest także włożenie dłoni do zimnej wody lub do zamrażarki. Musimy pamiętać, że musi to być koniecznie zimna woda, gdyż pod ciepłym strumieniem manicure może się zniszczyć. Niektóre źródła podają, że wysychanie lakieru przyspiesza naświetlanie w lampie do manicure, ale niestety ten sposób nie działa na każdy lakier do paznokci.

Wentylatory, zimna woda i zimne powietrze faktycznie przyspieszają proces schnięcia lakieru, ale niestety nie zadziałają w kila sekund na bardzo mokry lakier. Powłoka faktycznie będzie schła szybciej, ale nadal po pomalowaniu paznokci będzie zachodzić potrzeba wstrzymania się na jakiś czas od ubierania się i ręcznych prac domowych.


Jeśli nie chcesz czekać…

Czekanie, aż lakier do paznokci wyschnie bywa naprawdę trudne. Pościel odbita rankiem na starannie ozdobionym i dokładnie wysuszonym paznokciu bywa przyczyną poważnej frustracji. Jeśli mamy kłopot z uszkadzającym się manicure, warto rozważyć światłoutwardzalne metody stylizacji takie jak manicure hybrydowy lub żelowy, wybór jest spory, mówi podolog z http://foot-med.pl.  Chociaż zabiegi są pozornie skomplikowane, to natychmiast po ich zakończeniu możemy wracać do codziennych zajęć – po wyjęciu z lampy powłoka na paznokciach jest twarda i mocna.  Paznokcie są też suche natychmiast po wykonaniu stylizacji metodą manicure tytanowego, czyli barwienia specjalnym proszkiem zawierającym dwutlenek tytanu.

Decydując się na takie metody stylizacji zyskujemy pewność, że manicure nigdy już nie uszkodzi się z powodu niedostatecznego wysuszenia.